Recenzja gry Pentomino

Dzisiaj oglądamy geometryczną łamigłówkę, będzie to „Pentomino”. Do opowiadania nie ma tutaj za wiele, ale zabawa wciąga – szczególnie w trakcie podróży, instrukcja z kolei świetnie nawiązuje do historii matematyki i myśli antycznej. Za proponowaną cenę z pewnością warto nabyć na długie dystanse.

Pentomino” to gra bazująca na puzzlach dla 1-2 uczestników w wieku od 7 lat. Zawsze warto zacząć z odrobinę młodszym dzieckiem i wspólnie próbować swoich sił w rozwiązywaniu zaprezentowanych tutaj zagadek.

W opakowaniu znajdziemy planszę podzieloną siatką na pola, 12 fragmentów układanki – wszystkie możliwe układy figur, które można utworzyć z pięciu połączonych bokami pól, instrukcję.

Rozgrywka polega na dokładaniu na planszę na przemian puzzli, które w całości muszą zmieścić się na planszy. Każdą figurę możemy dowolnie obracać w przestrzeni próbując dopasować do miejsca przeznaczenia. Przegrywa osoba, która nie może zgodnie z zasadami dodać kolejnej figury. Może się również zdarzyć sytuacja, że polegnie gracz rozpoczynający, dla którego zabraknie kolejnego fragmentu i takiego sprawnego układania właśnie wam życzymy.

Bawić można się również solo. W instrukcji zaprezentowano 9 obiektów, które należy odtworzyć, są to klucz, struś, żyrafa, pingwin, łabędź, jeleń, kangur, parowóz, słoń. Oczywiście wszystkie mieszczą się na planszy, a ich części składowe leżą obok siebie, nie nachodzą. Rozwiązania znajdziecie w instrukcji, ale nie polecamy drogi na skróty.

Jakby tego było mało, możecie spróbować któregoś z 2339 sposobów na ułożenie prostokąta 6×10 kwadracików lub 1010 razy zapełnić pole o wymiarach 5×12. To już poza planszą, ponieważ figury się nie zmieszczą oraz raczej dla bardzo ambitnych i cierpliwych.

Zabawka prosta, ale ciekawa. Naszym zdaniem sprawdza się w praktyce, jako jedna z „Gier Podróżnych”. Jest bardziej rozwojowa od standardowych puzzli z obrazkami, chociaż oczywiście nie tak kolorowa i ładna z wyglądu.

Film: „Pentomino” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Snowdale Design, Sphere Games, TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!