Recenzja Szkoła Playmobil City Life

Uczniowie zaprosili przedszkolaków na teatr o potworze, którego mieli złapać w pułapkę. Do moich uszu docierają fantastyczne dźwięki rodem ze Scooby-Doo, które wydaje córka w trakcie wesołej zabawy ludkami. Edukacja nie musi być nudna!

Szkoła Playmobil City Life” to fantastyczna zabawka dla dzieci w wieku ok. 4-7 lat, kiedy jeszcze mało składają z klocków, natomiast kochają zabawy tematyczne w oparciu o rozmaite figurki oraz gotowe budowle.

W tym przypadku składanie też się pojawia, ale stosunkowo szybkie i z dużych elementów. Kilka ścian bocznych, gotowa podłoga, brama wejściowa, oświetlenie, ogromny spadzisty dach nakładany na froncie. Natomiast, co istotne, sporo tutaj wyposażenia, które oddziałuje na odgrywaną przez nas historię, bo jest czym się zająć. Otwarta przestrzeń na tyłach szkoły sprawia, że dziecko może się rozłożyć z całym tym majdanem i beztrosko bawić.

Zapytałem córkę, co jest najlepszego w tym zestawie. Odpowiedziała, że dla niej fantastyczną nowością i odkryciem jest kredka rysująca na biało i tablica, przypominająca klasową. Jest to świetne nawiązanie do pisania kredą w salach lekcyjnych przez nauczyciela, nie zapomniano nawet o miniaturowej gąbeczce do ścierania napisów.

Przestrzeń wnętrza jest kolorowa, miła dla oczu, co ważne dla manewrowania w zagłębieniach – pozostawiono tu dużo wolnej przestrzeni i nie ma trudno dostępnych miejsc. Dziecko bez przeszkód samodzielnie nakleja swoje ozdoby. Rodzice z kolei powinni pomóc w zamontowaniu czerwonych zaczepów, łączników chwytających kolejne części budowli – należy użyć siły, aby weszły w otwory.

Jak większość zabawek Playmobil, szkoła jest duża, rozmiary porównywalne są jedynie z największymi kompletami klocków. Na każdej stornie instrukcji pierwszym krokiem jest zazwyczaj naklejanie obrazków, następnie wtykanie chwytaków i na koniec dociskanie fragmentów do wcześniej złożonych konstrukcji. Instrukcja jest logicznie ułożona, rysunki przejrzyste.

Fajnym pomysłem jest wkomponowanie tarczy zegara w fasadę szkoły. Córka od razu zaczęła z dziadkiem omawiać godziny oraz funkcjonowanie mechanizmu ze wskazówkami i potem płynnie przerzucili się na obserwację tego wiszącego na ścianie w pokoju.

Wracając raz jeszcze do materiałów uzupełniających dla szkoły. Otrzymujemy parę uczniów – dziewczynkę i chłopca oraz nauczycielkę. Maluchy mają swoje plecaki. Dostępne są dwie ławki szkolne, w których można położyć książki również w schowku pod blatem oraz cztery krzesełka. Osobne biurko przeznaczone jest dla nauczyciela lub ustawianie pomocy dydaktycznych – córka uważa, że to na zabawki! Swobodnie przeprowadzimy lekcję matematyki, ponieważ znajdziecie tutaj ekierkę i linijkę, które mogą chwytać postaci. Przeprowadzicie także eksperymenty chemiczne z użyciem zestawu probówek. Skoro edukacja, to oczywiście podręczniki szkolne, bez których oświata obejść się nie potrafi. Dla pani od muzyki grzechotka, gitara (ewentualnie skrzypce), cymbały oraz bębenek. Dla uczniów maleńkie pisaki, a przy tablicy odczepiane tacka i koszyk.

Dla mnie jest to genialny wybór dla dziecka, które kończy przedszkole i ma pójść do pierwszej klasy szkoły podstawowej, ponieważ może już się oswajać ze szkolnym rygorem oraz uczyć odrabiania zadań, ponieważ lekcje z poszczególnych przedmiotów dla swoich ludzików będzie prowadzić sama w trakcie wesołej aktywności. Takie odgrywanie ról to fantastyczna nauka przez zabawę i praktyczna edukacja.

Za wsparcie w pisaniu tato dziękuję córce, a za prezent babci i dziadkowi, których dzisiaj serdecznie pozdrawiamy. Nie zapomnijcie złożyć im życzeń!

Film: „Szkoła Playmobil City Life” – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Snowdale Design, Sphere Games, TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!