Recenzja gry planszowej Prawda czy wyzwanie Gold Edition

Prawda czy wyzwanie” do klasyczna gra imprezowa, która kojarzy się z czasem uczęszczania do szkoły średniej czy też odbywania studiów, kiedy młodzież spotyka się i bliżej poznaje rozmawiając o swoich sekretach lub wygłupia wykonując wariackie akrobacje oraz zadania, im bardziej szalone tym oczywiście śmieszniej i weselej. Myśląc o tej grze przed oczami mamy również jeden z ostatnio nakręconych horrorów.

W wydaniu od „Alexander”, w ramach serii „Gold Edition” będzie to gra planszowa dla 2-6 graczy w wieku od 13 lat. Wewnątrz sporych rozmiarów pudełka znajdziemy trzy talie kart z pytaniami i poleceniami, drewniane krążki życia graczy – po trzy na osobę, planszę wyznaczającą metę i barwę karty – rodzaj polecenia, drewniane pionki, plastikowe żetony punktów, ogromną kostkę, klepsydrę – wybrane czynności wykonywane są w pośpiechu, instrukcję.

Drewniane komponenty są przyjemne w dotyku i wyglądają bardzo dobrze, karty wydają się wytrzymałe, plansza jest schematyczna i raczej surowa, natomiast logicznie zorganizowana. Białe napisy na szarych kartach odrobinę nam się zlewają z tłem, czerwone i pomarańczowe krążki życia również są bliźniaczo podobne – to jedyne słabe strony produktu, cała reszta zależy od otwartości i chęci do integracji ekipy przy stole.

Kostka wyznacza przesunięcie pionka, a postój rodzaj karty. Zielona sekcja to prawda, należy więc odpowiedzieć na osobiste pytanie. Czerwony stos to karty wyzwań, czyli czynności do wykonania, o różnym stopniu skomplikowania i wstydliwych emocji. Szare karty to konkurencja „dla odważnych”, tutaj możemy wybrać niecodzienne wyzwanie lub mocno intymną prawdę z drugiej strony.

W przypadku odmowy wykonania polecenia z karty tracimy krążek życia, nie posiadając znaczników, odpadamy z rywalizacji. Jeśli nie zmieścimy się w czasie to również oddajemy krążek, podobnie kiedy odmówimy współpracy przy uczestnictwie w zadaniu innego gracza – asystowanie pojawia się często.

Przejdźmy teraz do opisu wybranych pytań, ponieważ tak ostre teksty pamiętamy tylko z „Pantomima Hot”, a wyzwania z „Założysz się”. Wybrane, obok których nie możemy przejść obojętnie to telefonowanie do ludzi, ocieranie się o graczy, całowanie i lizanie, golenie wybranej części ciała, okrzyki przez okno, zdejmowanie części garderoby, zamiatanie pokoju ręką, wycieranie cudzej pachy, rysowanie po ciele. Będzie się działo!

Z śmiesznych pytań ujawniających nasze prawdy spodobało nam się zdradzanie najdziwniejszej lokalizacji oddawania moczu, najbardziej obrzydliwego nawyku, rodzaju gadżetów chowanych przed innymi w naszej sypialni, opisu niespełnionej fantazji czy też najdziwniejszego miejsca, gdzie włożyło się palec. Zawsze miło krępuje udzielanie informacji, z którym z graczy mógłbyś wziąć ślub. Integracja na całego!

Gra silnie oddziałuje na relacje między nami i jest źródłem wielu gorących emocji. Znakomicie integruje i ujawnia nietypowe talenty oraz masę niegrzecznych informacji o graczach. Polecamy, ale raczej w towarzystwie dobrych znajomych lub ludzi mających dystans do siebie i otwartych na wyzwania, którzy nie przejmują się zbytnio tym, co inni o nich powiedzą lub, co sami wyjawią!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ALEXANDER.

Film: „Prawda czy wyzwanie Gold Edition” – unboxing

Film: „Prawda czy wyzwanie Gold Edition” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Snowdale Design, Sphere Games, TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!