Recenzja klocków Terenówka Mały Konstruktor Junior

Mały Konstruktor Junior” powoli zdobywa rynek zabawek przeznaczonych dla najmłodszych dzieci, ciągle jeszcze mamy sentyment do metalowych konstrukcji, w szczególności kultowych samochodów minionej epoki, ale co naturalne, to fajne! Klocki są miłe, ponieważ silnie kojarzą się z ekologią, a moda na zielone i drewniane ciągle dominuje w naszym otoczeniu. Podoba nam się ta swoboda i lekkość skręcania, ponieważ tutaj wystarczą same tylko palce – zawsze najlepsze w służbie człowiekowi, patrz intuicyjna obsługa ekranów dotykowych.

Terenówka” to kolejny komplet z tej serii, który pragniemy wam pokazać po krótkiej przerwie. Najnowsze klocki od „Alexandra” mają tą wielką zaletę, że możemy wybrać jeden z trzech dostępnych modeli, a kiedy już nam się znudzi, rozkręcić i zbudować kolejny – w tym przypadku demontaż elementów i ponowne złożenie są dużo szybsze niż w metalowych systemach, stąd z mniejszymi emocjami jesteśmy gotowi je rozłożyć na drobne.

W opakowaniu znajdziemy 91 elementów, trzy instrukcje oraz dwa płaskie klucze z końcówką śrubokręta, których przyznam, że nigdy nie używaliśmy. Zabawka dedykowana jest dla dzieci w wieku od 4 lat, tutaj należy być ostrożnym i wspierać najmłodszych w niektórych momentach budowy, kiedy łączymy kilka dużych elementów lepiej to wychodzi z asystą rodzica, chociaż droga wolna i wystarczą dobre chęci oraz odrobinę praktyki, a sukces murowany!

Jak zawsze złożyliśmy dla was podstawowy model, który promuje dany zestaw klocków. „Terenówka” wygląda niczym Monster Truck! Wielgachne koła i wysoko wsparta na długich ramionach płaska konstrukcja nadwozia kojarzą się z byczymi wozami, które skaczą z rampy i taranują samochody wyciągnięte ze złomowiska. Taką maszyną śmiało można wjechać do ogródka i przekopać babciny warzywniak.

Kolejny model to ciągnik, który nam przypomina wielkie ciężarówki budowlane, takie z ciężkimi naczepami pełnymi gruzu. Mocno wysunięta do przodu, klockowata kabina, genialne „rogi” i sporo miejsca na doczepkę, zatem pozostaje nam już samodzielnie skonstruować własną naczepę. Będzie wymarzony „Long Truck”!

Ostatniej konstrukcji jeszcze nie składaliśmy. Po przestudiowaniu instrukcji wydaje się najbardziej złożona z tutaj zaprezentowanych, ponieważ w tym przypadku walczymy, aby długie ramię nie przeważyło nisko osadzonej platformy jezdnej. Maszyna przypomina dźwig, natomiast równie dobrze może to być rodzaj innego podnośnika, a końcowy element wiszący nad ziemią czymś na wzór magnesu – takiego do podnoszenia starych pojazdów przeznaczonych do zezłomowania – w sam raz do akcji z Monster Truckiem!

Kreatywna i mądra zabawa zadowoli zarówno rodzica, jak i dziecko, które poczuje w składaniu wyzwanie i ostatecznie obejrzy gigantyczny wytwór swoich starań, a tutaj efekty zawsze są piorunujące!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ALEXANDER.

Film: „Terenówka Mały Konstruktor Junior” – unboxing

Film: „Terenówka Mały Konstruktor Junior” – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Snowdale Design, Sphere Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!