Recenzja gry edukacyjnej 1918 – 2018 Quiz

Teraz to już gra pamiątkowa, okolicznościowa, na wyjątkową okazję – 100 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Powinniśmy ją pokazać jeszcze w zeszłym roku, ale wyszło inaczej, tym bardziej warto obejrzeć, bo historia toczy się dalej, a tutaj interesująco domknięto pewien etap dziejów – sto lat wolności!

1918 – 2018” to quiz, który śmiało można nazwać historyczno – kulturowym, ponieważ porusza przede wszystkim te dwa obszary tematyczne. Produkt przeznaczony jest dla 2-4 graczy w wieku od 10 lat – pytania wcale nie należą do łatwych, natomiast dzięki nim możemy sobie wyobrazić, jak wiele się zmieniło przez to milenium, jaką ewolucję przeszła Polska i Polacy, jaka to była długa i wyboista droga, natomiast prawdziwa rewolucja, bo mamy teraz lepsze życie i szanse na świetlaną przyszłość.

Wewnątrz opakowania znajdziemy karty z zadaniami tekstowymi oraz ilustracji, tabliczki poleceń oraz liter „a” i „b”, planszę do wyboru rodzaju wyzwania, kostkę i pionek, klepsydrę i notes punktacyjny, instrukcję. Komponenty są słabsze od tych znanych z „Gold Edition” wydawnictwa, trochę szkoda, że gra związana z tak uroczystymi obchodami nie weszła to tej serii, natomiast nie ma źle, bo tylko wnętrze pudełka odbiega od dobrych standardów i pionek jest plastikowy, reszta całkiem spoko. Warto też zwrócić uwagę na świetne rysunki na kartach pytań.

Gracze otrzymują tabliczki liter do udzielania właściwych odpowiedzi. Segregujemy stosy kart, dzieląc je na pytania tekstowe i ilustracyjne, a także tabliczki poleceń. Rodzaj pytania wyznaczany jest przez pole z planszy, na ruch oddziałują ściany z kotki. Po przeczytani pytania, uruchamiamy klepsydrę i szanse na zdobycie punktów mają wszyscy uczestnicy zabawy.

Każda poprawna odpowiedź warta jest jeden punkt, zapisujemy je w notesie. Pole z okiem to rozwiązywanie zadania w trybie indywidualnym – gracz ciągnie kartę ilustracji ze spodu stosu. Żetony oznaczone literą „T” to także samodzielny tryb udzielania odpowiedzi – wymieniamy, podajemy kilka informacji, natomiast zdobywamy 1 punkt i tylko za pełne rozwiązanie tej konkurencji.

Zabawa dobiega końca, kiedy któryś z uczestników zdobędzie 30 lub 50 punktów, ewentualnie z chwilą, gdy przerobimy wszystkie karty.

Quiz do genialne narzędzie edukacyjne, ponieważ uczymy się w trakcie zabawy, a rywalizacja zawsze wywołuje wiele emocji. Zaletą tej gry jest zbiór wielu fantastycznych pytań, szkoda tylko, że odpowiedzi nierzadko są naszym zdaniem zbyt krótkie i nie rozwijają zagadnienia, chociaż i tak interesują. Warto nabyć – dla wiedzy, ale również jako wartościową pamiątkę.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ALEXANDER.

Film: „1918 – 2018 Quiz” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Snowdale Design, Sphere Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!