Recenzja gry edukacyjnej Bajki BrainBox

Najpiękniejsze obrazy, które pozostają w pamięci dorosłych to te z bajek, u naszych dzieci to może być już zupełnie inaczej, ponieważ obecnie gry także potrafią być cudownie ilustrowane. A naprawdę fajnie jest wtedy, kiedy to sama gra ukazuje nam świat filmów animowanych.

BrainBox” jest serią gier edukacyjnych, ale także rozrywkowych, z których kilka już opisywaliśmy, chociażby „Abecadło”, „Moje pierwsze obrazki”, „Świat”. Produkty cechują się wysoką jakością kart, mechaniką polegającą na zapamiętywaniu informacji z karty, a następie w oparciu o kostkę wyliczaniu z pamięci detali odnoszących się do prezentowanej tematyki.

Bajki BrainBox” to gra pamięciowa dla 1 lub więcej osób w wieku od 6 lat, czas rozgrywki zajmuje ok. 10 minut. Każdy bajkowy kadr to prawdziwe wyzwanie, ponieważ sprawdzamy ile jesteśmy w stanie zapamiętać w czasie zaledwie 10 sekund!

Jak zawsze w tego rodzaju grach, wygrywa osoba, która zdobędzie najwięcej kart udzielając poprawnych odpowiedzi. Ćwiczymy zapamiętywanie, koncentrację uwagi, a spadający piasek w klepsydrze działa na emocje, ponieważ pod presją czasu zawsze ciężej o skupienie.

Świetne jest to, że przy pierwszych rozgrywanych partiach nie będziemy świadomi, o co zostaniemy zapytani, dlatego bardzo uważnie przyglądamy się wszystkiemu na rysunku, a i tak ostatecznie możemy poczuć się zaskoczeni. Wadą tych produktów jest jednak to, że się ogrywają – po prostu im częściej przeglądamy karty, tym więcej zapamiętujemy i nie tylko będą to szczegóły z ilustracji, ale również pytania, więc ostatecznie już z góry wiemy, na co trzeba patrzeć.

Kart jest w sumie 71, są ładnie ilustrowane. Mechanika gry bardzo nam się podoba, a zabawa wciąga do osiągnięcia poziomu bardzo dobrej orientacji w prezentowanych tutaj obrazach. Jedyną wadą, poza omówioną wyżej powtarzalnością kart i stałą listą pytań jest to, że ilustracje nawiązują do najlepszych bajek, ale nie są to dokładne kadry z omawianych animacji, a jedynie rysunkowe nawiązania! A szkoda…

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Snowdale Design, Sphere Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!