Recenzja Fred & Emily Traktor + Talerzówka Mały Konstruktor

Zabawki z serii „Mały Konstruktor” to najlepsze na rynku metalowe klocki konstruktorskie polskiej produkcji. Znajdziecie tutaj rozmaite pojazdy, w tym użytkowe, przykładowo przeznaczone do pracy na wsi. Jeśli interesują was projekty narzędzi rolniczych, które są całkiem skomplikowanymi konstrukcjami, a ich praca jest dla nas kompletną zagadką, co jeszcze bardziej nas w nich fascynuje, to przeczytajcie i przede wszystkim obejrzyjcie końcowy efekt!

Fred & Emily” to imiona dla traktora oraz talerzówki, czyli maszyn, które poruszają się po polach i pomagają rolnikom w prowadzeniu ich działalności. Zestaw składa się z 479 elementów i przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 8 lat.

Naczepa, czyli „Emily” w tym komplecie to brona z 18 talerzami, które płytko spulchniają glebę ciągnięte za traktorem. Bronowanie to inaczej rozdrabnianie roli i stosowane jest głównie po orce lub po zasiewie, aby przykryć nasiona cienką warstwą ziemi. Talerze, czyli wklęsłe tarcze kroją i obracają glebę, o czym dokładniej można przeczytać na „Wikipedia”. „Fred” to ciągnik.

Traktor będziecie składali dłużej i zajmie wam to 27 slajdów. W trakcie budowy stopniowo pojawia się pojazd, począwszy od podwozia, kół i na obudowie karoserii, czyli nadwoziu skończywszy. Uważajcie przy metalowych łukach, ponieważ występują dwie różne pary i przy pomyłce będzie dużo odkręcania. Do traktora używamy krótszych osi!

Instrukcja talerzówki podzielona została na 14 obrazków ukazujących kolejne kroki, montaż zaczynamy od przyczepki z kołami, a kończymy na talerzach zamontowanych równolegle na długich osiach, które po dołączeniu tworzą naczepę na wzór krzyża, czy też „T” kształtną maszynę rolną. Talerze kręcą się w trakcie poruszania pojazdu, a opony wykonano z gumy i są nakładane na plastikowe kołpaki. W tym przypadku należy dokładnie policzyć otwory na klockach przed tarczami, gdzie używamy dłuższych elementów. Po złożeniu całości nam pozostało całkiem sporo śrubek, podkładek i nakrętek, dostępna jest ilość z zapasem!

Talerzówka i traktor to kapitalna zabawka, która uświadomiła nam, jak bardzo interesująca jest technologia maszyn rolniczych. Jeśli nie mieliście nigdy okazji prowadzić traktora, to przynajmniej warto pojeździć nim po podłodze – i wy i dziecko będziecie mieli niezły ubaw i masę radości, zarówno ze składania, które uczy cierpliwości i procy ze schematem, jak również z zabawy gotowym pojazdem. Satysfakcja z budowy gwarantowana!

Należy jeszcze wspomnieć, że „Fred i Emily” to nie koniec, ponieważ „Jacob” to opryskiwacz, „Helen” to zgrabiarka do siana, „William” to pług obrotowy, „Stinky” to rozrzutnik obornika, a „Betty” to prasa do siana i możecie dokupić je osobno, jeśli posiadacie już swój własny ciągnik! Gorąco polecamy! Wieś w waszym wykonaniu to ekologia, czyli samo zdrowie!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ALEXANDER.

Film: „Fred & Emily Traktor + Talerzówka Mały Konstruktor” – unboxing

Film: „Fred & Emily Traktor + Talerzówka Mały Konstruktor” – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Snowdale Design, Sphere Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!