Recenzja Sleeping Beauty Śpiąca Królewna

Sleeping Beauty” to nasza poczciwa „Śpiąca Królewna”, którą zna chyba każde dziecko, czy to z animacji, bajek czytanych dla najmłodszych, a także z opowieści rodziców, bo takie miłosne historie od zawsze fascynują i uczą, że dobro powinno triumfować nad niegodziwością.

Sleeping Beauty” to najnowsza łamigłówka z rewelacyjnej serii „Smart Games”, którą na naszym rynku wydaje „Artyzan” i bardzo nas to cieszy, ponieważ te właśnie gry logiczne dla dzieci uznajemy za najlepsze w kraju. Podobają nam się z uwagi na tematykę, wysokiej jakości wykonanie i prostotę zasad, ponieważ dziecko powinno skupić się na racjonalnym myśleniu jak ukończyć wyzwanie, zamiast na zapamiętywaniu reguł gry.

Zabawka przeznaczona jest dla użytkowników w wieku od 3 lat (zadania bez smoka) lub od 5 lat (z udziałem skrzydlatego jaszczura), 60 wyzwań do rozwiązania. Stylistyką nawiązuje do kilku innych bajkowych łamigłówek tego wydawnictwa, takich jak „Trzy małe świnki”, „Królewna Śnieżka” czy też „Czerwony Kapturek”.

Kiedy trzymamy w rękach takie opakowanie to czujemy, że jest warte swojej ceny, ponieważ elementy są wielkie, perfekcyjnie zrobione i śliczne, a zabawa angażuje i rozwija. Poza komponentami potrzebnymi do rozwiązywania zadań, czyli ramki i czterech fragmentów labiryntu, zamku i smoka, figurek księżniczki i jej bohatera, księgi wyzwań, otrzymujemy jeszcze książkę z obrazkami, z której dziecko samodzielnie uczy się opowiadać świetnie zilustrowaną historię.

Zamek jest na tyle duży, że ludzik bez przeszkód przechodzi na dziedziniec, ścieżka labiryntu tak szeroka, że czujemy się prawie zagubieni wśród murów pnączy, smok odpowiednio dopasowany do rozmiarów reszty komponentów, aby tworzyć atmosferę fantasy i kontrolować całą zaistniałą sytuację – szczególnie, że teraz to my wkraczamy do akcji!

Kwiatki na układance informują nas o rozłożeniu drogi. Celem zabawy jest spotkanie się ukochanych – książę dociera do zamku lub księżniczka do wyjścia z labiryntu. U starszych graczy pojawia się dodatkowo smok i efekt końcowy ma być przeciwny! Tym razem to my mamy umieścić wielkiego gada na wybranych skrzyżowaniach tuneli, aby ten zablokował wszystkie przejścia do zamku.

Dwa rodzaje wyzwań to świetny pomysł, aby zabawka trafiła w gusta zarówno chłopców, jak i dziewczynek. Córeczka tatusia, raczej z natury uczuciowa będzie się starała, aby zakochani odnaleźli siebie, z kolei synek mamusi z przyjemnością odetnie im drogę, chociaż można i na odwrót, w końcu w miłości, jak na wojnie – wszystkie chwyty są dozwolone, niech czekają, to wytęsknione uczucie będzie głębsze!

Rozgrywka i ta tematyka sprawia dzieciom wiele radości, poziom wyzwań można dostosować, a dwa rodzaje aktywności urozmaicają zabawę. Świetna łamigłówka, urocza zabawka i inteligentny sposób na rozrywkę. Warto!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ARTYZAN i SMART GAMES.

Film: „Sleeping Beauty” – unboxing

Film: „Sleeping Beauty” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!