Recenzja gry logicznej Cube Puzzler Pro

Co ma piernik do wiatraka?”, zapytacie. A jak pasuje kula do kostki? Odpowiem, że wygląda to całkiem nieźle i sprawuje się znakomicie jako łamigłówka dla jednej osoby!

Cube Puzzler Pro” to najnowsza gra logiczna typu „Smart” w formie układanki 3D, która przeznaczona jest dla użytkowników w wieku od 10 lat mających sentyment do kostki „Rubika”, ale poszukujących nowych wyzwań i odkrywczej formuły na rozwiązywanie problemów umysłowych.

Otrzymujemy 6 puzzli – ogniw łączących kule, które zamknięte są w bryle przypominającej sześcian. Ściany obiektu są rozkładane i tworzą stojak – planszę do gry, a my staramy się ułożyć jak najwięcej zadań z 80 zawartych w księdze zapełniając ofiarowaną nam przestrzeń.

Niedawno pisaliśmy o „Cube Puzzler Go”, teraz możecie obejrzeć, jak wygląda na żywo bliźniaczo podobny produkt, gra odrobinę może trudniejsza, ale z jednej rodziny tematycznej i serii wzorów na odkrywczą zabawę.

Dzielimy szkatułkę na dwie części, jedną z nich należy włożyć w specjalnie przygotowaną szczelinę, całość będzie stała stabilnie, chociaż należy być ostrożnym przy łączeniu góry z podstawą – nic na siłę!

Celem wyzwania jest wypełnienie budulcem kształtu sześcianu ustawionego na jednym z rogów, należy wykorzystać wszystkie 6 klocuszków, starter pokazuje wyjściowe ułożenie (a raczej finalne z lukami w barwach). Każdy schemat zadania posiada jedno poprawne rozwiązanie. Manipulacja w ramach sześcianu przypomina odrobinę zabawę w budowanie piramidy w „IQ Puzzler Pro”, więc jeśli tamta łamigłówka sprawiała wam radość, tu również poczujecie satysfakcję.

Na początkowych etapach układania elementów, te będą się przemieszczały, ponieważ kostka jest ustawiona na jednym z narożników. Spadanie brył może przeszkadzać, chociaż częściowo zapełniona przestrzeń gry już stabilizuje efekt naszej pracy. Klocki są masywne i wydają się odporne na potencjalne uszkodzenia, obudowa mniej trwała, aczkolwiek jakość produktu jest więcej niż zadowalająca.

Aktywność związana z układaniem przestrzennym to nauka planowania własnych działań i rozwiązywania nawet złożonych problemów w oparciu o praktykę i koncentrację na zadaniu.

Cube Puzzler Pro” jest innowacyjna, bardzo wygodna w transporcie, ponieważ zajmująca niewiele miejsca, a rozgrywka wciąga na długi czas. Warto zauważyć, że komponenty są dobrej jakości, a pomysł oryginalny – rozwinięcie idei z płaskich przestrzeni wyszło serii na dobre. Jest po prostu super!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ARTYZAN i SMART GAMES.

Film: „Cube Puzzler Pro” – unboxing

Film: „Cube Puzzler Pro” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!