Recenzja zabawki kreatywnej Mozaika Literki Cyferki

Mozaika Literki Cyferki” to „wpinanka”, która śmiało zastąpić może wszelkie interaktywne tablice czy też rozmaite znaczki z magnesami standardowo wieszane na drzwiach lodówki. Córka całe popołudnie uparcie siłowała się z wyjmowaniem liter i cyfr z ramek, a potem i ciągle jeszcze teraz bawi się tworząc własne wzory na mocno podziurawionej macie.

Jest to zabawka dla dzieci w wieku od 5 lat, w ogromnym pudle schowano aż 617 elementów! Rozpakowanie zajmie wam trochę czasu, warto wesprzeć najmłodszych w rozmontowaniu elementów, ponieważ mocno siedzą na stelażach – z nożykiem będzie o niebo prędzej.

Znajdziemy tutaj dwa stoliczki, a każdy z nich niczym sito, z masą otworów – większy i mniejszy blat z nóżkami nie są bardzo masywne, ale wystarczająco sztywne dla naszej aktywności. Obszary pracy małego artysty usytuowane są na pewnej wysokości, aby można było wpinać elementy. Cyfry, litery i znaki matematyczne wyposażone są w patyczki, które wciskamy w dziurki. Należy być ostrożnym przy wyciąganiu, ponieważ robiąc to gwałtownie można wyrwać czy też ułamać zaczepy.

Osobny worek pełen kolorowych znaczników przypominających pineski z zaokrąglonymi, wypukłymi końcówkami to zabawka dla dzieci, które jeszcze nie uczą się pisać i liczyć, natomiast kochają tworzyć wymyślne obrazki.

W instrukcji zebrano kilkadziesiąt schematów – zwierzęta, obiekty oraz równości i wyrazy opisujące rysunki utworzone na zasadzie mozaiki. Dziecko śmiało może kopiować gotowe wzory, prawdziwa radość zaczyna się jednak, kiedy tworzymy samodzielnie. Młodsze dzieci mogą potraktować zabawkę, jako specyficzny „blok rysunkowy”, natomiast dla starszych będzie to forma pomysłowej „kartki”, po której piszemy i rozwiązujemy działania matematyczne.

Wesoła aktywność angażuje zarówno córkę jak i żonę, która sama próbuje swoich sił i udziela się artystycznie rywalizując z dzieckiem. Produkt jest bardzo rozwijający – elementów jest na tyle dużo, że ogranicza nas jedynie wyobraźnia, a dwa obszary wpinania pozwalają bawić się rodzeństwu w tym samym czasie. Przy parce eliminujemy wszelkie kłótnie odnoszące się do kolejności i pierwszeństwa.

Mozaika” przydaje się jako forma pomocy dydaktycznej, nieoceniony produkt w pracy nauczyciela przedszkola lub szkoły – kształcenie w ramach języka polskiego oraz podstaw matematyki, ewentualnie dla przedmiotu plastyki.

Warto także zakupić dla domu i ćwiczyć rodzinnie, ponieważ nauka przez zabawę sprawia więcej przyjemności niż egzaminowanie ze szkolnej ławki, a dziecko silniej się angażuje i dłużej wytrzymuje.

Dla potrzeb edukacyjnych produkt wręcz wymarzony. Jedyną słabą stroną wydaje się być monotonne i raczej zajmujące za długi czas rozpakowanie, a także powolne tracenie się komponentów – wszelka drobnica po pewnym czasie gubi się w chaosie pomocy szkolnych, chociaż to uzależnione jest tylko od naszej organizacji nauki i zabawy. Inteligentny zakup i mądra rozrywka!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ALEXANDER.

Film: „Mozaika Literki Cyferki” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!