Recenzja gry logicznej Temple Connection

Temple Connection” to gra logiczna, która już od pewnego czasu funkcjonuje na naszym rynku, ale warto o niej opowiedzieć, ponieważ wyróżnia ją świetne wzornictwo i pomysłowe rozwiązania mechaniczne.

Łamigłówka przeznaczona jest dla jednego gracza, w wieku od 7 lat – oczywiście warto zacząć już wcześniej, ponieważ poziom trudności rośnie w miarę przechodzenia poszczególnych układów i uczymy się w trakcie zabawy. Otrzymujemy 80 wyzwań w podziale na 5 etapów skomplikowania.

W pudełku znajdziemy planszę z wgłębieniami na świątynie – baszty czy też wieże obronne przypominające pagody, 7 fragmentów dróg lub jeśli wolicie – murów obronnych, generalnie chodzi tutaj o tytułowe połączenia pomiędzy bramami, księgę wyzwań, ulotki reklamowe i instrukcję w różnych językach.

Warto zacząć od opisu bardzo ładnego designu – czuje się klimat azjatycki, coś na wzór zabytków rodem z Japonii, Korei czy też Chin. Z pewnością rozpoznacie charakterystyczne dachy typowe dla pagody oraz drogi kojarzące się z wielkim murem. Jakość oczywiście jak w każdym produkcje „Smart Games”, czyli najwyższa!

Celem zabawy jest połączenie ze sobą świątyń, natomiast nie wszystkie wrota muszą zostać wykorzystane, szczególnie na początku aktywności. Samotne mosty będą przypominały te zwodzone w zamkach, ewentualnie fragmenty wiaduktów naszych autostrad, które czasami przez lata czekały gdzieś na odludziu na resztę drogi.

Patrząc na zadania, należy ostrożnie odtworzyć początkowy schemat wyjściowy – wprowadzono tutaj symbolikę numeryczną oraz trójkąty. Cyfry identyfikują obiekty, ponieważ jest to liczba daszków, natomiast figury geometryczne ukazują ułożenie w przestrzeni. Czarne trójkąty to bramy na parterze, a białe to te umieszczone nad nimi.

Innowacją, która bardzo nam się podoba w tej grze jest dopasowanie klocuszków do różnych wysokości. Otrzymujemy tutaj nie tylko wymyślne zawijasy, ale zmieniają się również poziomy prowadzenia trasy! Zdarzy się, że będziemy zaczynali z niższego piętra, a kończyli na kładce zawieszonej powyżej. Ponadto niejednokrotnie ścieżka przebiegać będzie pod fragmentem dodanym wcześniej – schodki i mosty. Nie pamiętamy, kiedy ostatni raz w łamigłówce liczyła się dla nas różnica wysokości, podobne wspomnienia mamy z grą planszową „Torres” i przemieszczaniem ludzika po piętrowych budowlach.

Łamigłówka pozostaje w naszej kolekcji, przyda się zarówno w szkole jako pomoc dla nauczyciela, ale także w domu – świetnie spędzony czas wolny, ponieważ trenujemy nasze szare komórki i dobrze się bawimy. Dziecka nie trzeba zachęcać, na widok zabawki oczy aż błyszczą, rewelacja!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ARTYZAN i SMART GAMES.

Film: „Temple Connection” – unboxing

Film: „Temple Connection” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!