Recenzja gry edukacyjnej Puzzle – Zwierzęta

Po czym rozpoznać słonia? Pomimo, że teraz „Dumbo” wchodzi na ekrany kinowe i będzie latał nad naszymi głowami, to jednak raczej po ciężkiej wadze i długim nosie niż po skrzydlatych uszach! Warto wytłumaczyć małemu dziecku, jak to jest naprawdę, bo chociaż wyobraźnia jest wspaniała, mija się czasem z rzeczywistością.

Puzzle – Zwierzęta” to najnowsza odsłona serii gier edukacyjnych „Zabawa i nauka”, pozycja dedykowana dla dziecka w wieku już od 3 lat. Wewnątrz opakowania znajdziemy 48 puzzli, które tworzą 24 dwuelementowe komplety ukazujące zwierzaka w pełnej krasie, oraz wybraną, charakterystyczną cechę różnicującą każdy okaz.

Strony tabliczki łączymy na zasadzie przylegania falistej linii, nie jest to mocny zaczep, ale za to bezpieczny dla fragmentów, ponieważ trudniej je wtedy uszkodzić. Obiekty pokazane są na białym tle, zbliżenia ilustrowane w identycznym stylu, jak całość obrazka – portret zwierzaka.

Wyróżniki zwierząt są różne, u wielbłąda będą to garby, u słonia trąba, jeleń ma swoje poroże, wiewiórka rudą kitę, krowa czy koza małe różki dla każdej z nich o odmiennym kształcie, nietoperz charakterystyczne skrzydła, ośmiornica macki, ślimak swoją skorupkę, rak ma twarde kleszcze, jeż broni się igłami, rybka napędza płetwą, małpka chwyta drzewa ogonem, żaba z wyłupiastymi oczami, pingwin ze śmiesznymi łapkami i typowym chodem kiwanym, mors jest wyposażony w kły niczym dwie szable, nosorożec ma twardą narośl na nosie, żyrafa swoją długą szyję sięgającą wysoko, kangur ogon, chociaż tutaj ważna jest także torba, osioł raczej ośle uszy, ale dzieci kojarzą z ogonem Kłapouchego, delfin – nie ryba lecz i tak z własnym ogonem i płetwą, myszowate ze swoim cienkim ogonkiem, flaming z mocnym dziobem i zając z gigantycznymi uszami. Uff – dużo tego, ale wszystko znajome, przynajmniej dla dorosłego, stąd potrzeba dzielenia się wiedzą.

Rozmawiając o formie budowy ciała, typowych odnóżach i innych atrybutach zwierząt, warto wspomnieć po co im one, jak są wykorzystywane w praktyce. Kolorowe obrazki to znakomity wstęp do dialogu odnośnie zwyczajów zwierząt, miejsc ich występowania, ochrony zagrożonych gatunków, a także świetna zabawa przed wiosennym wypadem do ogrodu zoologicznego.

Prosta forma rozrywki, która spodoba się najmłodszym dzieciom i będzie dla nich bardzo rozwijająca. Kreatywna pomoc dydaktyczna przyda się nie tylko w domu, ale również w pracy nauczyciela przedszkola. Wszyscy zainteresowani edukacją małych dzieci z pewnością skorzystają z dobrodziejstwa tego tytułu. Warto skompletować całość serii.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ALEXANDER.

Film: „Puzzle – Zwierzęta ” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!