Recenzja gry edukacyjnej Zwierzęta na kontynentach Loteryjka edukacyjna Zu&Berry

Najnowsza marka gier edukacyjnych dla małych dzieci „Zu & Berry” ewoluuje. Teraz opakowania tych produktów są większych rozmiarów, zatem lepiej wyglądają jako upominek. Ma to jednak i słabe strony, ponieważ spora część wnętrza pozostaje niezapełniona, nie zawsze jednak o ilość się rozchodzi, a liczy się też jakość i przede wszystkim pomysł!

Zwierzęta na kontynentach” to gra dla przedszkolaków i młodszych dzieci, ponieważ już w wieku od 2 lat, a to ze względu na formę rozgrywki – „Loteryjka edukacyjna”, czyli dopasowanie kafelków z wizerunkami zwierząt do planszy ilustracyjnych. Możemy również bawić się w identyfikację cieni, a całość dopełniają znakomicie zaprezentowane wiadomości przyrodnicze i środowiskowe.

Po otwarciu zauważamy, że połowa przestrzeni to sztuczne wypełnienie, no cóż – takie wymogi rynku i promocji, ponieważ duże sprzedaje się lepiej a i my chętniej wręczamy coś okazałego. Podoba nam się jednak wygodna forma wysuwanego wnętrza. Ilustracja na dnie opakowania również jest bardzo miła.

Wewnątrz znajdziemy 14 arkuszy – 7 zestawów po 6 płytek z kolorowymi zwierzakami, 7 planszy reprezentujących poszczególne kontynenty – krajobrazy oraz namalowane kopie zwierząt z kafli. Wspaniałą ideą było zagospodarowanie drugiej strony lokacji, gdzie zgromadzono informacje o kontynentach, a także cienie zwierząt i dymki z tekstami, które postaci same opowiadają o sobie – ochrona gatunków, wybrane cechy i zwyczaje, fajne ciekawostki.

Płytki są raczej cienkie, ale za to bardzo mocne, rogi są zaokrąglone, a portrety odpowiadają tym z dużego obrazka. Wygląd jest schematyczny, bajkowy, natomiast atrybuty wyróżniające poszczególne zwierzaczki od razu rzucają się w oczy. Każde tło to inna barwa, przy okazji możemy omówić poszczególne kolory i ich odcienie. Znajdziemy tutaj również tytułowych Zu i Berry’ego, czyli alpaka i surykatkę, którymi opiekuje się wydawca w krakowskim zoo.

W trakcie wesołej, prostej zabawy polegającej na dopasowaniu identycznych obrazków, ewentualnie cieni, z przyjemnością korzystamy z edukacyjnych walorów produktu, ponieważ w całej tej aktywności chodzi przecież o przekaz dodany przez rodzica – kształcenie i rozwój pociechy. Możemy także skorzystać z opisu i rozegrać turniej na zagadki, kiedy to dziecko szuka zwierzaka znając jego cechy charakterystyczne – będzie to wartościowy, odkrywczy rodzaj zabawy i sposób na zapamiętywanie.

W instrukcji zawarto informację o etapach rozwoju dziecka, porady dla rodziców i opiekunów w jaki sposób korzystać z zabawki, opinię psychologa – opis oddziaływań produktu na małego odbiorcę.

Zwierzęta na kontynentach” potrafią rozbudzić fascynację dziecka, ponieważ miejsca są dalekie, a gatunki egzotyczne, z kolei informacje edukacyjne bardzo interesująco dobrane i podane w przyjaznej dziecku formie.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy TREFL JOKER LINE i ZU&BERRY.

Film: „Zwierzęta na kontynentach Loteryjka edukacyjna Zu&Berry” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!