Recenzja gry edukacyjnej Puzzle – Znajdź mamę

Gier edukacyjnych od wydawnictwa „Alexander” ciąg dalszy. Kolejna ważna pozycja w szafeczce dwulatka – „Znajdź mamę”, bo w tym wieku rodzice to cały mój świat!

Puzzle Znajdź mamę” wchodzą w skład dość rozbudowanej serii gier odnoszących się do rozwoju i wychowania najmłodszych dzieci, w pracy zawodowej – przede wszystkim w służbie przedszkolaka. Na zawartość pudełka składają się: 48 puzzli, z których łączymy 24 tabliczki zbudowane z pary fragmentów.

Nie jest to pierwsze nasze spotkanie z tymi produktami, na blogu możemy również przeczytać o „Zwierzętach”, „Przeciwieństwach”, „Częściach ciała”, „Przed i Po”. Większość z nich jest do siebie bliźniaczo podobna pod względem wykonania i pomysłu na kształcenie, chociaż nie wszystkie. Zabawki otwieramy i składamy na pojedynczych filmach, ponieważ dorosłemu nie zajmuje to wiele czasu, z dzieckiem powinniśmy jednak rozmawiać w czasie aktywności, bo to również forma kształcenia.

Na portretach znajdziemy młode i rodzica następujących zwierzaczków: świnka, hipopotam, wielbłąd, kura, kot, pies, krowa, ryba, lew, dzik, łabędź, zając, lis, jeleń, koń, niedźwiedź, foka, nosorożec, sowa, kangur, owca, bawół, żółw, pingwin. Piszemy o rodzicach, ponieważ dorosły lew na tutaj grzywę, zatem nie będzie to samiczka. Zwierzęta jak widać to zarówno gatunki hodowlane, gospodarskie, jak i egzotyczne, dzikie.

Naszą uwagę zwracają tutaj przede wszystkim zwierzęta, których osobniki młode i dorosłe różnią się wyglądem – barwy i kształt, co jest silnie rozpoznawalne u łabędzi – mały szary i biały dojrzały, u pisklaka i kwoki – budowa ciała, ale również u dzika – umaszczenie, foki czy też nosorożca – wielkość rogu. Warto dziecku wytłumaczyć, że kiedy dojrzewamy czy też dorastamy, to pojawiają się zmiany, to efekt rozwoju i potem starzenia się.

Młode ma geny obojga rodziców, jego ciało zmienia się z biegiem czasu, a wraz z nim zachowanie zwierząt. Mały tygrys może będzie się z nami bawił, bo to urocze kicię, natomiast duży chętnie na nas zapoluje. Polecam również wspomnieć o opiece nad potomstwem, która różnie wygląda u rozmaitych gatunków.

Fragmenty łączymy poprzez dokładanie lewej i prawej części przeciętych falistą linią. Obrazki występują na pojedynczej stronie, możemy więc wykorzystać zabawę jako grę pamięciową. Tło to podstawowe kolory w różnych odcieniach, o nich także wypada pogadać – chociażby, jak mieszać barwy!

Jest to nieskomplikowana zabawka, która przyda się w każdej rodzinie z małym dzieckiem, a także w pracy nauczyciela przedszkola.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ALEXANDER.

Film: „Puzzle – Znajdź mamę Zabawa i nauka” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!