Recenzja gry edukacyjnej Puzzle – Warzywa i owoce

Na blogu otwieramy bardzo dużo gier edukacyjnych, ponieważ rodzice ich potrzebują – w ostatnich latach szczególnie, ponieważ rodzi się coraz więcej dzieci. Aktywnie działamy również ze względu na własną pociechę, bo kształcenie to ważna sprawa, najlepiej nam wychodzi oczywiście w ramach wspólnej zabawy. Dzisiaj ciąg dalszy rozpakowywania pomocy dydaktycznych z serii „Zabawa i nauka”, a produkt jest bardzo oryginalny! Pomimo wielu tego rodzaju zabawek, my pierwszy raz łączymy ze sobą drzewka i krzewy z ich owocami i warzywami. Spójrzcie jakie to ładne, ale wcale nie taki proste jak się początkowo wydaje.

Puzzle Warzywa i owoce” to gra edukacyjna dla najmłodszych dzieci, ponieważ w wieku już od 2 lat. Tematyka zdrowa i ekologiczna, w sam raz dla malucha. Zabawa funkcjonuje na zasadzie łączenia fragmentów układanki, której strony zostały podzielone linią falistą. W opakowaniu poza ulotką reklamową znajdziemy 48 puzzli, w sumie tworzących 24 dwuelementowe tabliczki.

Na ilustracjach widzimy następujące warzywa i owoce: kokos, ogórek, arbuz, ziemniak, gruszka, jabłko, truskawka, ananas, rzodkiewka, dynia, cebula, winogrona, maliny, burak, czosnek, banan, pomarańcza, kukurydza, fasola, pomidor, bakłażan, marchew, jagody, brokuł.

Owoce i warzywa są zarówno krajowe, jak i egzotyczne, każde z nich tworzy parę z rośliną macierzystą, z której wyrosło. W przypadku drzewek, które są oddalone, z powodu ich wielkości, pokazano również owoc, który spadł i leży na ziemi. Dziecko ma okazję zobaczyć, że wybrane gatunki rosną nad ziemią, inne są wyciągane z gleby, jako forma korzenia czy też bulwy. Przy okazji poznajemy różne kształty liści, a także w jaki sposób owoc czy warzywo jest połączone z rośliną.

Podglądanie natury jest bardzo interesujące. Wybrane gatunki możemy zobaczyć na ogródku działkowym, inne na przechadzce w lesie, ewentualnie na roli, jeśli mieszkamy poza miastem. Część z nich jest jednak egzotyczna i te interesują najbardziej, bo nie każdy ma szansę zobaczyć palmę kokosową, bakłażany jeszcze na łodydze, czy też krzak bananowca!

Po ułożeniu tabliczek możemy zachęcić dziecko do zdrowego posiłku, pamiętając przy tym, że surówki i sałatki są najbardziej zdrowe, ale wybrane warzywa można ugotować, usmażyć, a smacznie jest też przygotować je na parze!

Dobrze jest porozmawiać o innych cechach zakupionego warzywa i owocu. Poznać je za pośrednictwem pozostałych zmysłów – zidentyfikować po smaku, zapachu, dotyku (rozmiar, kształt, faktura), a rodzic może nawet rozkroić i zademonstrować, jak wyglądają w środku. Jeśli mamy możliwość, to warto spróbować zasadzić, dziecko będzie miało frajdę z obserwacji, czy też nasionko się przyjmie i rozwinie – satysfakcja z doświadczenia gwarantowana!

Jest to jeden z lepszych produktów wchodzących w skład serii „Zabawa i nauka”. Wyjątkowo przypadł nam do gustu. Serdecznie polecamy!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ALEXANDER.

Film: „Puzzle – Warzywa i owoce Zabawa i nauka Alexander” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!