Recenzja gry Leśna włóczęga Domino edukacyjne Zu & Berry

Domino to podstawowa gra logiczna, od której wielu miłośników planszy, kart czy kości zaczynało swoją przygodę z racjonalnym myśleniem i planowaniem akcji w grach. Dzisiaj pokażemy wam ogromnych rozmiarów fragmenty domino, które z pewnością zafascynują wasze dzieciaczki.

Leśna włóczęga Domino Edukacyjne” to produkt z serii „Zu & Berry” dla dzieci w wieku od 2 lat. Natomiast kafle są ogromne. Wydaje nam się, że to największe domino, jakie mieliśmy okazję użytkować.

Wewnątrz opakowania znajdziemy instrukcję i 28 tabliczek łączących parę z oczkami lub zwierzętami. Płytki są dwustronne, posiadają zaokrąglone rogi, malowane na stosunkowo mocnej tekturze, chociaż ząbków i silnych rączek trenujących zginanie przedmiotów raczej nie pokonają. Jeśli maluch zechce to zniszczy. Zabawa raczej na podłodze, ponieważ blatu stołu może nie wystarczyć! Instrukcja opisuje nie tylko sposób zabawy i jej warianty, ale także oddziaływanie aktywności na rozwój dziecka, całość zamyka opinia psychologa oraz informacje o twórcach produktu.

Numeracja, a zatem i licznie do „6”. Tło to jednolite, stonowane, pastelowe barwy. Bohaterami są dzikie, leśne zwierzęta – dziki, wiewiórki, sarny, lisy, wilki, zające – te akurat bardziej podobne do królików. Mordki bajkowe, z pogodnymi uśmiechami i dużymi oczami, aczkolwiek o posturze i cechach zbliżonych do naturalnych. Oczka na odwrocie nie odpowiadają ilości zwierząt po drugiej stronie kafla, niektóre fragmenty są puste, występuje jedynie kolor. Barwa tła jest podpowiedzią odnoszącą się do prezentowanej ilości.

Zgodnie z podstawowymi regułami zabawy, każdy z uczestników losowo dobiera 8 kafli. W swojej turze po dopasowaniu do jednej z części, uzupełniamy swój zestaw o nową, pojedynczą płytkę wziętą z puli gry. W przypadku niemożliwości dołożenia dobieramy kolejne płytki, aż trafi się pasująca strona lub do wyczerpania puli. Wygrywa osoba, która jako pierwsza pozbędzie się domino.

Wariant gry jest kompletnie różny od tradycyjnej rozgrywki. Teraz wykładamy dwie płytki, które łączymy dłuższym bokiem. Ważna jest suma na obu połówkach, która ma być na każdym z kafli identyczna. Dla przykładu jedna z płytek posiada wartości „0” i „3”, a druga leżąca przy niej „2” i „1”, sumy oczek czy też zwierzaków się zgadzają. W tej opcji gry każdy otrzymuje 6 płytek na starcie. Wygrywa osoba, która jako pierwsza wyłoży 5 par domino lub będzie najbliżej tego wyniku. W tej grze ćwiczymy nie tylko liczenie symboli na stronie domino, ale także sumowanie obu części kafla i porównujemy z wynikiem z drugiej płytki.

Produkt rozwija małą motorykę, myślenie i analizę, spostrzegawczość. Dziecko zaczyna liczyć, początkowo dotykając paluszkiem symboli, jak to ma miejsce w przypadku ścianek na kostce, z tą różnicą, że tutaj wszystko jest duże i wyraźne, a zatem atrakcyjne.

Domino w sam raz do przedszkola czy też pokoju maluszka, kiedy potrzeba nam ogromnych zabawek, ponieważ dziecko musi mieć odpowiedni rozmiar, aby móc zacząć obserwować i doświadczać gry. Taka gra, na bardzo dobry początek!

I jeszcze wiadomość z ostatniej chwili, marka „Zu & Berry”, która jak dobrze wiemy oferuje świetne gry edukacyjne i karty kreatywne, została doceniona przez ekspertów otrzymując tytuł i certyfikat „Rodzinna Marka Roku 2019”, a to wiele znaczy, zachęca i zobowiązuje.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy TREFL JOKER LINE i ZU&BERRY.

Film: „Leśna włóczęga Domino edukacyjne Zu & Berry” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!