Recenzja gry edukacyjnej Puzzle – Ułamki

Gier matematyczny nigdy za wiele, ponieważ to królowa nauk i wiedza potrzebna jak żadna inna, bo mówić i tak się nauczymy z automatu a prezes wystarczy, że się podpisać potrafi – to taki żarcik oczywiście.

Puzzle Ułamki” to gra edukacyjna bazująca na mechanice tradycyjnej układanki ze standardowym łączeniem, produkt przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 5 lat, w sam raz nada się dla ucznia do szkoły i dla ambitnych, wcześniej jeszcze – do przedszkola.

Wewnątrz opakowania znajdziemy 48 fragmentów, które budują w sumie 24 dwuelementowe tabliczki. Po prawej stronie widzimy podzielony tort – patrzymy na jaśniejszy różowy, a po lewej ułamek zwykły, czyli piętrowy, który czasami można skrócić.

Puzzle posiadają zaokrąglone rogi, strony się nie rozchodzą – trzymanie jest stabilne. Ułamki pokazane są na różnych barwach tła, zatem możemy porozmawiać o kolorach. Tort jest jednakowy dla każdej tabliczki, co jest bardzo użyteczne w przypadku porównywania wielkości.

W wielu produktach, które recenzowaliśmy części całości prezentowano na różnych typach obiektów, było to wizualnie bardzo atrakcyjne, ale mógł się pojawić problem z ich zestawianiem. W przypadku ujednoliconej wielkości bazowej, wystarczy nam, że przyłożymy do siebie fragmenty z wynikiem i od razu rzuca się w oczy, który jest większy czy mniejszy, a niekiedy przy sprawdzeniu okaże się, że są równe! Stąd przypuszczalnie pojawienie się w zestawie ułamków, które reprezentują identyczne części, wybrane z nich można skrócić – bardzo to przydatne w nauce i mądrze, że je pozostawiono w takiej postaci.

Nie ma tutaj całości, skupiamy się jedynie na fragmentach tortu, na porcjach nakładanych na talerz, zazwyczaj przypominających trójkąty. Najmniejszą z części jest pojedynczy kawałek tortu podzielonego na 12 porcji, a największy smakosz napcha się aż 10/11 okrągłego ciasta!

Zabawkę należy traktować jako typową pomoc dydaktyczną, narzędzie do domowej edukacji czy też wspomagające nauczyciela przedmiotu w jego pracy, przeznaczone do kształcenia uczniów w ramach lekcji. Niekoniecznie ładne, ale na pewno praktyczne i dlatego wartościowe!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ALEXANDER.

Film: „Puzzle – Ułamki Zabawa i nauka” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!