Recenzja gry edukacyjnej Puzzle – Godziny

Puzzle Godziny” to odsłona serii „Zabawa i nauka” przeznaczona do aktywnej edukacji w ramach pomiaru wyświetlacza cyfrowego oraz tradycyjnego zegara. Produkt dedykowany jest dla dziecka w wieku od 5 lat – raczej jeszcze z pomocą rodzica, a wewnątrz opakowania znajdziemy 48 fragmentów układanki tworzących 24 połączenia stron.

Na puzzlach poza dwoma typami zegara widzimy podpowiedzi, czyli słoneczko w pełni, schodzące czy też chowające się za horyzontem oraz księżyc z gwiazdami dla kolejno dnia, wieczoru i nocy. Zmienia się również barwa tła – nie szarówka, ale odcienie błękitu, fioletu oraz granatu.

Kafle są jednostronne, wszystkie zegary ujednolicone, a elementy połączone na standardowo, czyli w formie jak u puzzli dla dorosłych. Rogi są zaokrąglone, a zatem bezpieczne.

Nie jest to zabawka rozrywkowa, ale narzędzie do edukacji, które służy zademonstrowaniu na przykładach odpowiedniego czasu. Warto skorzystać, kiedy dziecko już trenowało poruszając wskazówki na zegarze i teraz potrzebuje wsparcia, żeby zapamiętać regułę i ćwiczyć na gotowych wzorach. Bardziej traktujemy, jako formę zaawansowaną nauki, kontynuowanie pracy z zegarem dla dzieci mających już wstęp i podstawy za sobą. Będzie to również znakomita powtórka z liczenia do „24” dla godzin i do „59” dla minut.

Zachęci najmłodszych do zapoznania się z zegarem, a kiedy wskażesz dziecku, że krótsza wskazówka pokazuje numer po lewej, a dłuższa po prawej, to usłyszysz coś w stylu – „świetna podpowiedź”, bo dla przedszkolaka to ciągle forma zagadki i łamigłówki, a niekiedy również zgadywanki i losowego dobierania części.

Dzieci oczywiście mogą się czuć nieco rozczarowane w przypadku godzin popołudniowych i nocnych, ponieważ nie do końca rozumieją po co kontynuowanie tego całego liczenia, ale w tym już wasza rola drodzy rodzice, aby wytłumaczyć ten system. Drugi drobny kłopot, że nie każdy zegar z tarczą w domu ma obecnie kropki informujące, że pomiędzy numerami jest pięć odstępów do pokonania dla długiej wskazówki. Zatem chwila oddechu, drobna przerwa i dalej bawimy się razem. Z asystą będzie łatwiej!

Świetna zabawka, ale jako towarzysząca do tarczy z poruszanymi wskazówkami, nie jako sama baza, ale już rozszerzenie. Skorzystać warto!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ALEXANDER.

Film: „Puzzle – Godziny Zabawa i nauka Alexander” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!