Recenzja gry karcianej Kim będę? Dzieci kontra Rodzice

Zawód przyszłości to oczywiście informatyk – programista i raczej każdy jest tego świadomy, czasem tylko udaje, że nie wie. Natomiast nie każdy ma zdrowe oczy, żeby nieustannie ślęczeć przed komputerem lub na tyle mocny kręgosłup, żeby ciągle siedzieć z garbem, a przede wszystkim – nie każdy tego chce! Nie wszystkich interesuje śledzenie treści kodu i nauka nowych języków programowania, co wtedy? „Kim będę?” Ha! Dobre pytanie!!! Jeszcze lepsze jest to, „Gdzie znajdziesz zatrudnienie?”

Kim będę? Dzieci kontra Rodzice” to najnowsza, tegoroczna odsłona cyklu, który zadomowił się na półkach dzieci w wieku szkolnym. W szczególności tych, których rodzice interesują się nauką poprzez zabawę i mogą poświęcić swój czas i uczestniczyć jako jedna z aktywnych stron rozgrywki. Produkt dedykowany jest dla dzieci w wieku od 7 lat, wewnątrz opakowania znajdziemy 54 karty z podziałem na talie rodziców i dzieci. W sumie 156 pytań związanych z wyborem pracy, to już całkiem niezła wiedza, na której możemy budować swoją przyszłość, rozwijać zainteresowania i praktyczne umiejętności, aby kiedyś nie było nudno i na siłę.

Znajdziemy tutaj zawody techniczne, rzemieślnicze, specjalistyczne – w tym medyczne, a także wolne zawody, w szczególności pracę własną- twórczą, jest nawet bloger! Są zawody, których dawniej nie znano, ale znajdziemy również klasyczne, które powoli zanikają. Z nietypowych, o których przyznam, nie miałem pojęcia był brafitter, który pomoże dobrać biustonosz, z kolei groomer pięknie ostrzyże nam psa. Nie każdy jest koneserem wina, wtedy przyda się pomoc znawcy – sommerliera.

Mechanika pozostała bez zmian, zatem dzieci korzystają z talii pytań do rodziców, a konkurenci mają karty z rozwiązaniami dostosowanymi do tych młodszych stażem. Pytania zadajemy na przemian, karty pułapki oddają kolejkę. Na każdej karcie zawarto trzy pytania, każde z pojedynczą właściwą odpowiedzią.

W szkołach prowadzi się już od dłuższego czasu spotkania z konsultantami wyboru pracy, są też lekcje z przedmiotu doradztwa zawodowego. Z własnego doświadczenia wiemy również, że rodzice wykonujący określone zawody są zapraszani do grup przedszkolnych, jest to więc problematyka obecna w życiu dziecka od najmłodszych lat.

Produkt przyda się, jako pomoc dydaktyczna, ponieważ decyzja będzie bardziej trafna, kiedy będziemy znali specyfikę określonych zawodów, a ostatecznie nasz wybór i tak zweryfikuje rynek pracy i zapotrzebowanie lokalnej społeczności.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy KANGUR.

Film: „Dzieci kontra Rodzice Kim będę” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!