Recenzja gry karcianej Rakieta Imprezowa

Pozycje słowne zawsze cieszą się dużym wzięciem, ponieważ szczególnie rozwijają umysł, co łączą jednocześnie z rozrywką typowo imprezową, gdzie zabawiamy tłum gości, a kreatywna aktywność pomaga tutaj w nawiązywaniu znajomości i integrowaniu uczestników.

Rakieta Imprezowa” jakoś od początku nie spodobała nam się z tytułu, który wydaje się taki huczny na siłę, podobnie jak ilustracja na pudełku. Pomimo tego wrażenia sama gra wciąga i cieszy. Pozycja bazuje na kartach kategorii oraz notesie gdzie każdy indywidualnie nanosi swoje rozwiązania, a następnie wszyscy porównujemy wyniki wskazań. Przeznaczona jest dla 3-15 osób, w wieku od 10 lat, czas rozgrywki zajmuje ok. 25 minut.

W trakcie trwania pięciu rund wypełniamy tabelki listą terminów przynależnych do wylosowanej dziedziny – po dwie kategorie widoczne na kacie. Pierwsze trzy punkty to wskazania, które jeśli się powtórzą u innych będą warte pojedyncze noty. Warunkiem jest, żeby nie były jedynymi w obecnej rundzie i nie znalazły się u innych na pozycji tytułowej rakiety – ostatni wiersz. Odpowiedź jest u nas i u któregoś z konkurentów, ponadto u obu pod numerami – brawo, należy nam się punkt!

Rakieta imprezowa może wystrzelić naszą punktację do przodu, ale też zaszkodzić. Jeśli nasze wskazanie spod numeru znalazło się u innych na pozycji rakiety, to konkurenci otrzymują dwa punkty, a my zostajemy z niczym! Wszystkie osoby, które mają rozwiązanie na linii rakiety zdobywają parę punktów, a reszta z tym samym hasłem, ale powyżej – mija się z celem.

Jeśli wskazanie będzie zbyt oryginalne, pojawi się jedynie u nas, również jest niepoprawnie. Tutaj liczą się odpowiedzi popularne i nade wszystko oznaczone rakietą! To taki czarny koń, na którego stawiamy, niestety tylko jeden na rundę i co tu wybrać? Wygrywa osoba z największą liczbą punktów, w przypadku remisu mająca więcej dobrych wyników przy rakietach.

Rozgrywka jest wesoła, ponieważ kategorie bywają gorące i kojarzą się z różnymi, czasem dziwnymi odpowiedziami, a wszystko co niecenzuralne jest zazwyczaj interesuje i śmieszy. Generalnie kategorie są proste, ponieważ musimy szybko wymyślić wskazania i skupić się na najlepszych, dopasowanych do preferencji reszty zawodników.

Zabawa bawi, buduje empatię, tworzy pogodny nastrój podczas spotkania. Jest miło, nikt się nie stresuje, czas mija przyjemne i szybko.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy FOXGAMES.

Film: „Rakieta Imprezowa” – unboxing

Film: „Rakieta Imprezowa” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!