Recenzja gry logicznej Gift Egg

Ostatnio same ciekawe rzeczy! Czuje się, że to już prawie święta, ponieważ produkty zachwycają! U nas w domu przyjęło się, że na Wielkanoc dzieci otrzymują czekoladowe jajka, najczęściej te z niespodzianką w środku, to ze względu na zabawkę i słodkości, a przy okazji nawiązując do tradycji święconki i ozdabianych pisanek. W tym roku będzie inaczej, a zaraz dowiecie się, dlaczego?

Gift Egg” lub też produkt funkcjonujący pod nazwą „Smart Egg” to niesamowita idea przerobienia jajka na labirynt! Łamigłówki są dostępne w różnych wzorach – od nawiązania do superbohaterów po klasyczne formy pisanki, takie ludowe jajka Faberge! Do dzisiejszej recenzji przygotowaliśmy właśnie te wchodzące w skład serii „Edycja Wielkanocna” – w żywych, wiosennych kolorach, z kwiatkami, serduszkami, itp. radosnymi wzorami odradzającego się życia i sezonowości pór roku.

W komplecie w eleganckim opakowaniu zamknięto jajko, podstawkę i dwa patyczki. Pręcik zakończony kulami wkładamy w otwór na górze i przemieszczamy manipulując wystającą poza jajko częścią. Najczęściej patyczek będziemy przemieszczali z jednej strony jajka, wyciągali do pewnej długości naprzeciwko na różnej wysokości jego bryły. Potem kierowali do otworu gdzieś poniżej, aż dojdziemy do samego dołu, do podstawy jajka, gdzie znajduje się wyjście z labiryntu. A właśnie, nie polecamy drogi na skróty, czyli wsunięcia tyczki pionowo w środek, bo to nie sztuka, wkładamy ją jak pokazano na ilustracjach – prostopadle do formy jajka. Łamigłówka z pisanką to świetny pomysł!

Drugi patyczek posiada inne końcówki. Z jednej strony jest oczko do zawieszenia na żyłce przy stroiku, z przeciwnej – część wciskana w góry otwór jajka, dzięki czemu zwisa i dekoruje naszą ozdobę czy też główny prezent od zajączka. W niektórych domach przyjęło się już polowanie na jajka, szukanie ich w ogródku lub wewnątrz pomieszczeń, tzw. „egg hunt”, w sumie całkiem wesoła aktywność dla dzieci.

Słodkie czekoladki z niespodzianką w środku, która może nie trafić w gusta dziecka, a jest zazwyczaj chwilową uciechą, w tym roku zastąpią u nas te „gry logiczne”. Kolory do wyboru, wzorów również przybywa, opakowanie na tyle ładne, że nie potrzeba osobno pakować. Może być jako drobny upominek, zamiast czekolady, jako ozdoba do czegoś większego, a także zasadniczy prezent, bo większe zabawki kupujemy zazwyczaj na Boże Narodzenie.

Wspaniała idea! Warto zrezygnować z czekolady i wybrać zabawkę, która ćwiczy umysł, koncentrację uwagi, umiejętności manualne, cierpliwość użytkownika. Ponadto nawiązuje do zwyczajowej, wielkanocnej symboliki. Możemy ścigać się w rodzinie i z przyjaciółmi, kto ułoży szybciej, pobijać własne rekordy, kolekcjonować komplety z różnymi ornamentami, próbować przejść labirynt z zamkniętymi oczami lub manewrując zabawką trzymając ją za plecami.  

Naszym zdaniem to powinien być bestseller tych świąt, jeśli oczywiście zostanie należycie wypromowany i konsumenci dowiedzą się na czas, że takie genialne bibeloty funkcjonują w sprzedaży. Artystycznie piękne, nawiązujące do sztuki, obrzędów i kultury. Mogące służyć jako element wystroju koszyka lub wnętrza, także stołu przy rodzinnym śniadaniu, a przede wszystkim – będące podarunkiem wystarczającym na dłużej, ponieważ aktywność wciąga! Gorąco polecamy!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy TM TOYS.

Film: „Gift Egg” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!