Recenzja gry X-Game Sport & Fun

Ostatnimi czasy „Alexander” oszałamia nas swoją rewelacyjną marką „Sport&Fun”, drugi produkt otwarty i również fantastyczny jak wcześniejszy, którym u nas zadebiutowała ta linia. Pomysł, aby wydawać gry ruchowe uważamy za znakomity, ponieważ brakuje na rynku tego typu produktów, a te wyszukane, importowane gdzieś z dalekich Chin, wydają się dużo słabszej jakości niż nasze, krajowe.

X- Game” to zabawka ogrodowa, podwórkowa, generalnie wyjściowa, chociaż w razie niepogody można ją rozłożyć również w dużym pokoju ustawiając stojak na podłodze. Produkt dedykowany jest dla 2-4 graczy w wieku powyżej 3 lat. Wewnątrz opakowania znajdziemy stojak w kształcie litery „x”, nie krzyża, ponieważ ustawiamy go rozwarciem w kierunku rzucającego. Ponadto 2 zestawy obręczy w 3 rozmiarach i w różnych kolorach na wymiar, dwustronną tabliczkę suchościeralną z mazakiem, sznurek do oznaczenia miejsca wykonywania zamachu, klepsydrę oraz instrukcję.

Do podstawki leżącej poziomo na podłożu wkładamy 9 kołeczków – wystarczy je wsunąć w otwory. W odstępie 5-6 kroków od celu ustawiamy sznurek, czyli linię, z której rzucamy. Iloczyn rozmiaru obręczy i notowań z położenia palika daje wartość punktową przyznawaną uczestnikowi. Obręcze warte są 3-1 punktów licząc od najmniejszych do największych, którymi najłatwiej trafić. Wyniki końcowe zależą również od miejsca zahaczenia, pięć stref – końce stojaka najbliżej miejsca wyrzutu to mnożnik „x5”, im dalej tym niższa wartość, aż do „x1”. Wszystko zostało precyzyjnie pokazane na rysunkach w instrukcji.

W wersji podstawowej gry otrzymujemy komplet obręczy i w czasie wyznaczonym przez klepsydrę próbujemy trafić. Od szybkości i wyczucia czasu, precyzji, koncentracji uwagi, techniki rzutu oraz wyboru kolejności obręczy zależy nasz końcowy wynik. Przestajemy powtarzać rzuty w chwili przesypania się piasku.

Zaletą gry jest mnogość wariantów – aż 6 opcji zabawy, rzuty połączone są z gimnastyką i biegami, warto spróbować!

Pierwszy wariant, czyli „X Game” to rzucanie tylko pojedynczym zestawem obręczy, czyli trzeba wielkościami. „Slalom” polega na obiegnięciu stojaka, za każdym okrążeniem sięgamy po jedną z 6 obręczy i wykonujemy rzut, co zdrowo męczy i pomaga w utrzymaniu kondycji. „Korona królów” uczy skupienia, polega na podchodzeniu do stojaka z obręczą na głowie i umieszczeniu na paliku bez użycia rąk – naszym zdaniem lepiej, żeby obręcz objęła cel, ponieważ zawieszenie, o którym mowa w instrukcji nie należy do łatwych czynności. „Fitness” to wykonywanie serii pajacyków, przysiadów, skłonów, a następnie rzuty obręczami z pojedynczego zestawu – tutaj z przyjemnością wprowadzamy własne sekwencje ćwiczeń. „Dwa poziomy” to rzuty dwoma zestawami, czyli kompletem obręczy, na przemian – raz wykonujemy aktywność z pozycji stojącej, raz siedząc na ziemi, perspektywa jest rzeczywiście różna. „Kasyno” to wariant z elementami hazardu – konkurencji w tajemnicy obstawiają, ile w sumie obręczy sięgnie celu, w przeciwieństwie jednak do rzucającego, otrzymują punkty tylko za rozmiary, pozbawione mnożnika lokalizacji.

Wspaniały pomysł na beztroski dzień na podwórku! Wielość atrakcji, świetne pomysły na zróżnicowaną aktywność, a przy okazji dbanie o formę zawodników. Zabawa szalenie nam się podoba, ponieważ ruch odpręża, jest zdrowy dla ciała i psychiki, a konkurencje są interesujące i wywołują pozytywne emocje.

Jeśli masz ogródek to musisz to mieć! Polecamy, ponieważ nie zawsze jest czas na rower, rolki czy hulajnogę – zdarza się przecież, że my pracujemy w domu, ewentualnie gotujemy lub wykonujemy inne obowiązki rodzica, a dziecko w tym czasie może wyjść na trawę i poćwiczyć, znaczy się zagrać! Natomiast jeśli mamy w tym czasie oglądać telewizję, to nie! Lepiej też wyskoczyć na dwór, czy też plac lub pole – w zależności od waszego zwyczajowego nazewnictwa i partnerować młodym w zdrowej aktywności, która daje moc radości i ładuje akumulatory pozytywną energią. Samo zdrowie i szczęśliwe chwile z najbliższymi oraz przyjaciółmi.

Jeśli kolejne gry towarzyskie „Sport & Fun” będą równie udane, to z przyjemnością wymienimy serię w podsumowaniach rocznych. Jak dotąd, imponująca!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ALEXANDER.

Film: „X-Game Sport & Fun” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!