Recenzja klocków GraviTrax Tunnels

Jesteśmy szczęśliwi móc opisać dla was najnowszy, duży dodatek do „Interactive Track System”, mechanizmu grawitacyjnego spadku metalowych kul po szynach, a prosto i krótko – do rewelacyjnego „GraviTrax”. Tym razem będą to „Tunele”, ale sama nazwa zawęża zakres rozszerzenia, ponieważ nie mniej istotne są tutaj wygięte tory, których wcześniej nie było w tworzonych przez nas rollercoasterach czy też doczepiane do szyn specjalne „lejki” lub „kosze” naprowadzające kule na kolejne, niższe piętra bez konieczności opuszczenia szyny. No to startujemy, wow!

Expansion Tunnels” nie funkcjonuje samodzielnie, potrzeba jeszcze „Starter Set”, zabawka przeznaczona jest dla dzieci od 8 roku życia, co nie przeszkadza córce w wieku 6 lat samodzielnie konstruować swoje budowle i dobrze się bawić. Wewnątrz opakowania znajdziemy 2 płaskie powierzchnie, na których urzeczywistniamy nasze projekty, 4 tunele zakręcające – łuki, 2 tunele proste, 2 łączniki dwóch tuneli w jeden z ukrytymi zwrotnicami, 2 spiralne zakryte zjeżdżalnie, czyli tunele – łuki ustawione pionowo do przemieszczania kulek na niższe piętra, 4 szyny – 2 zjazdowe wygięte i 2 z otworem na spadanie w połowie toru, 2 „lejki” dopasowane do każdego rodzaju szyny, podstawki dla tuneli.

Tunele łączymy analitycznie do reszty komponentów, czyli wkładając środek w otwór plastikowej obejmy, czegoś na wzór pierścienia – puzzla umieszczanego w tekturowej planszy. Proste bądź zakręcające ścieżki zakrywa się półokrągłymi daszkami tworząc tunel. Pionowe tunele to nic innego, jak dwa półokrągłe daszki połączone ze sobą zaczepami identycznymi jak w szynach. „Kosze” montujemy na torach dokładnie pod otworami, kula spadając z szyny znajdującej się powyżej jest naprowadzana bezpośrednio na środek nowego toru.

Autorzy przygotowali dwa projekty, oba całkiem sporych rozmiarów. W jednym wykorzystuje się nowe szyny oraz „Loop GraviTrax”, czyli „Pętlę”, w drugim – tunele. „Pętla” znakomicie łączy się z nowymi szynami, dawniej należało bardzo dokładnie wymierzyć nachylenie i metodą prób i błędów odnaleźć najlepszy kąt oraz siłę, aby kula pokonała spiralę i nie odbiła się od pętli, teraz to wszystko chodzi idealnie płynnie i jest dziecinnie łatwe w połączeniu.

Fantastycznym pomysłem jest wprowadzenie tuneli pomiędzy poziomami. Wcześniej korzystaliśmy z wirów i łapaczy na dole, obecnie może je zastąpić tunel na zewnątrz wysokiej konstrukcji. Kolejnym etapem powinno być wprowadzenie tego typu pionowych tuneli o różnych łukach, czyli dopasowanych do zmiennej wysokości – na teraz są to trzy szare podpory.

Rozszerzenie „Tunele GraviTrax” to genialny produkt, naszym zdaniem jest to jeden z najlepszych i najbardziej przydatnych dodatków dla własnych doświadczeń z mocą grawitacji. Koniecznie zakupcie „Tunnels Expansion”, wasz mały konstruktor będzie mega uradowany i serdecznie wam podziękuje, bo to naprawdę się przyda! Znakomite!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy TM TOYS i RAVENSBURGER.

Film: „Expansion Tunnels GraviTrax” – unboxing

Film: „Expansion Tunnels GraviTrax” – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!