Recenzja gry edukacyjnej Nauka i życie Dzieci kontra Rodzice

Zaczniemy dzisiaj od informacji, że imieniny 31 grudnia obchodzą według naszego kalendarza Melania i Sylwester, znalazłem jeszcze informację o Mariuszu, ale nie o Mateuszu! Zatem „Nauka i życie” trochę się nie popisała przy zaznaczeniu odpowiedzi na ostatniej z prezentowanych kart. No cóż, kto nie pracuje błędów nie robi…, takie życie.

Nauka i życie” to najnowsza odsłona quizu dla uczniów z serii „Dzieci kontra Rodzice”, przeznaczona w tym przypadku dla użytkowników w wieku od 7 lat. Wewnątrz opakowania schowane są dwie talie kart, pytania dla dorosłych i dla dzieci. Rozgrywka odbywa się na zasadzie wzajemnego testowania, kojarzy się z wojną pokoleń i jest nastawiona na rywalizację.

Na każdej karcie znajdziemy trzy pytania z pojedynczym właściwym rozwiązaniem. Karty pułapki powodują zmianę kolejki i przekazanie tury konkurentowi. Wygrywa osoba, która uzbierała więcej kart zdobywanych za poprawne wskazania.

Przyznam, że byliśmy odrobinę zaskoczeni tym produktem. Jedno, że chwila konsternacji przy pomyłkowej odpowiedzi i na wszelki wypadek sprawdzenie po nagraniu. Generalnie jednak spodziewaliśmy się pytań z wiedzy popularno – naukowej, z różnych badań. Coś na wzór takich ciekawostek, jakie prezentowane są na kanale „Discovery” czy znajdywanych w magazynach „National Geographic” lub innych ukazujących bogactwo edukacji – biologicznej, technicznej, itp.

Otrzymujemy pytania skierowane do uczniów szkoły podstawowej, ale te dla rodziców nie należą do dużo bardziej skomplikowanych. Naszym zdaniem są odrobinę zbyt łatwe, chociaż tutaj zabiegamy o kształcenie dziecka, nie dorosłego, więc powiedzmy, że ok.

Prezentowana tematyka dotyczy bardziej tytułowego życia, zatem obserwacji naszej codzienności, kosztem jednak naukowych nowinek. Jest to wiedza powszechna, raczej ogólna niż specjalistyczna i najczęściej pozbawiona bezpośredniej relacji z konkretnymi wynalazkami świata nauki, procesem badań, itp. pracą kadry akademickiej.

Serię lubimy ze względu na wielość prezentowanych dziedzin, tych gier jest po prostu tyle, że każdy znajdzie coś dla siebie. „Dzieci kontra Rodzice Nauka i życie” warto wykorzystać, żeby rozwinąć szeroko rozumianą wiedzę dziecka o życiu – utrwalić znajomość ogólnych praw, wyjaśnić zachodzące w świecie relacje, wytłumaczyć ewentualne niejasności, zainteresować nauką, która jest ukazana bardziej w tle.

Im więcej rozumiesz, tym bardziej jesteś przerażony własną niewiedzą. Czy warto zatem być niedouczonym? Nie sądzę! Polecamy wybrać ulubione quizy i ćwiczyć z dzieckiem, bo pasją do nauki także można się zarazić.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy KANGUR.

Film: „Nauka i życie Dzieci kontra Rodzice” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!