Recenzja gry Strzał w 10 Sport & Fun

Ten produkt przypomina nam wyścigi z lekcji wychowania fizycznego w szkole podstawowej, kiedy dziewczynki i chłopcy uczęszczali na zajęcia łączone. Dawniej dzieci pokonywały tory przeszkód, co związane było z gimnastyką, ale także konkurencjami gier ruchowych – w akcji były piłki, skakanki, piłki lekarskie, często właśnie woreczki z grochem, które nosiło się na głowie w trakcie szybkiego chodu. „Strzał w 10” polega na celowaniu woreczkiem i jest kolejnym produktem z arcyciekawej serii zabawek ogrodowych „Sport&Fun”.

Wrażenie robi wielkość opakowania, jest to ogromne pudło, wypakowane może nie po brzegi, ale wewnątrz jest całkiem tłoczno. Oglądaliśmy już rzucanie podkową w „Uni”, różnej wielkości obręczami w „X-Game”, teraz będziemy celowali woreczkami do tarczy. Pozycja przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 3 lat, bawi się 2-4 osób, ewentualnie próbujemy wymieniać się woreczkami.

Wewnątrz opakowania znajdziemy wielgachną matę, 12 woreczków w 4 kolorach, krążki-bazy, tablicę suchościeralną z mazakiem, sznurek wyznaczający miejsce rzucania, klepsydrę do gry na czas, instrukcję.

Mata to folia z wielkim wymalowanym dyskiem z polami not – trochę szkoda, ponieważ tego typu materiał nie jest trwały i może się gnieść, natomiast z pewnością będzie odporny na warunki atmosferyczne i to duży plus dla gry podwórkowej. Spacerowania po tarczy strzelniczej powinniśmy jednak unikać, wtedy problem z utrzymaniem wysokiej jakości mamy rozwiązany. Gładka powierzchnia to podniesienie poprzeczki, trudniej trafić kiedy woreczek sunie po macie, natomiast można to wykorzystać dostosowując siłę rzutu – celować w efektowny ślizg!

Woreczki są materiałowe, wydają się mocno zszyte, wewnątrz nie ma ziaren, natomiast jakiś rodzaj sypkiej substancji zamkniętej dodatkowo prawdopodobnie w folię – nic się nie pyli i nie wysypuje. Bawimy się w trakcie 6 rund wyniki notując na jednej ze stron tabliczki – tabelka na noty podstawowe lub z wizerunkiem wykonywanego ćwiczenia.

Zaletą serii „Sport & Fun” jest mnogość wariantów, tym razem również jesteśmy zadowoleni. „Strzał w 10” to celowanie w najwyższe wartości na tarczy każdym z 3 woreczków w barwie gracza. „Cel, pal!” polega na rzucaniu w tabliczkę umieszczoną na tarczy, która będzie przesuwana co rundę, każdy używa 12 woreczków. „Bankrut” jest bardzo fajnym wariantem, w którym możemy stracić zdobyte punkty trafiając w „x”, natomiast najwyższa nota wzrasta dwukrotnie. „Halo, tu baza” to rzuty z różnych miejsc wyznaczonych przez tekturowe krążki rozmieszczone dookoła tarczy. „Wyrzutnia” – biegamy w obie strony zdejmując woreczki z baz i każdym z nich celując z miejsca startowego. „Tor rajdowy” – konkurencja podobna do wyrzutni, z tą różnicą, że woreczki czekają na starcie, a my za każdym razem obiegamy cel. „Olimpiada” – liczbę prób rzutu wyznacza ilość powtórzeń ćwiczenia wykonanego w czasie mierzenia klepsydrą. „Zegar” – woreczki układane są na kształt wskazówek zegara, rzucamy wszystkimi kolorami.

Wybrane konkurencje są do siebie bliźniaczo podobne, natomiast część jest rzeczywiście różna i znakomicie pomyślana. Warianty są potrzebne, ponieważ młodsze dzieci zazwyczaj szybko się nudzą i należy im modyfikować zabawę.

Strzał w 10” to genialna pozycja, która nawiązuje do tradycji ćwiczeń gimnastycznych, zdrowej rywalizacji, aktywności i gry fair play. Pozwala zmęczyć dzieci, szczególnie te mające bardzo wiele energii. Jeśli potrzebujecie zejść z wagi, to grajcie z pociechami, zresztą warto też dla zdrowia i wspólnej aktywności, która zawsze zbliża. Kolejny dobry produkt w serii, która bardzo nam przypadła do gustu.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ALEXANDER.

Film: „Strzał w 10 Sport & Fun” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!