Recenzja Rubik’s Speed Cube Pro- Pack

Kostka Rubika to gra z czasów młodości dzisiejszych rodziców. Pamiętam jak dziś, kiedy całymi dniami zmagałem się z jej ułożeniem, była to prawdziwa próba cierpliwości i determinacji. Obecnie jest dużo prościej, ponieważ w sieci bez problemów znajdziemy instruktaże, jak układać, żeby w miarę sprawnie dojść do efektu przed zniszczeniem bazowego układu. Ponadto dostępne są zestawy do demontażu sześcianu.

Rubik’s Speed Cube Pro-Pack” to klasyczna gra logiczna Rubika przeznaczona dla dzieci w wieku od 8 lat. W zestawie otrzymujemy poza samą kostką, trójkątną podstawkę do postawienia sześcianu, śrubokręt, lubrykant w strzykawce do oliwienia, zapasowe podkładki i sprężynki, oraz najważniejsze – instrukcję opisującą jak rozmontować zabawkę.

Ostatni raz miałem kostkę Rubika w dłoniach jakieś 20 lat temu, przyznam że jest różnica w produkcie. Całość chodzi płynniej niż przed laty, drobne kostki nie haczą o siebie, do pewnego stopnia można rozszerzyć odstępy pomiędzy nimi. Śrubokręt jest dopasowany do otworów w środkowym klocuszku każdej ścianki, chociaż najprościej potem wsadzić ten z logo produktu – ząbki wydają się odrobinę mniejsze. Pod ściankami znajdują się śruby.

Przy zakładaniu przykrywki na śrubę należy uważać, żeby nie ułamać ząbka – oba powinny być skierowane do wnętrza i równo wchodzić. Delikatność w działaniu i ostrożność to podstawa. Oczywiście po wielokrotnej manipulacji tego typu zatrzaski i tak mogą się wyrobić i ułamać – to tylko plastik.

Sprężyny możemy wymienić w rdzeniu z wyglądu przypominającym kulę. Proces wraz z ilustracjami opisany został w instrukcji. Zdejmujemy środkową płytkę przy pomocy płaskiego śrubokrętu. Odkręcamy środkową kostkę. Usuwamy środkowy fragment. Rozmontowujemy kostkę warstwami. Usuwamy pozostałe środkowe kostki. Musimy zlokalizować cztery zaczepy łączące rdzeń. Wszystkie 4 zaczepy jednocześnie wciskamy w dół i do środka, całość powinna się lekko otworzyć. Wyjmujemy centralny rozdzielacz. Sprężyny znajdują się na kolumnach. Po ponownym zamontowaniu rdzenia warto nasmarować kostkę.

Składając zaczynamy od centralnej płytki, w której umieszczamy plastikową podkładkę oraz śrubę, co zapobiega przeskakiwaniu kostki przy luźnym napięciu. Po umieszczeniu metalowych nakrętek skręcamy zaczynając od środkowych płytek i odbudowujemy kostkę na sam koniec zostawiając ostatnią centralną płytkę.

Na chwilę obecną zabawki Rubika to nie tylko sześciany, ale także gry dla kilku uczestników, jak chociażby „Rubik’s Battle” czy też rewelacyjny „Rubik’s Race”, nie jesteśmy zatem skazani tylko na sześcian. Warto jednak próbować swoich sił w kostce Rubika, ponieważ to wyższy poziom łamigłówki umysłowej i ambitniejsze wyzwanie, a lekcje układania znajdziemy w Internecie.

Pewne gry nie starzeją się, jedną z nich jest właśnie ta! Naszym zdaniem idealna na długie podróże, żeby zająć czymś umysł i czas. Polecamy zakupić z zestawem naprawczym i konserwatorskim zarazem. Przed zabawą warto przeczytać wszelkie porady doświadczonych użytkowników, żeby było łatwiej, ponieważ porażki nie zawsze motywują do zabawy. Rozwijająca, ponadczasowa łamigłówka, ciekawie uzupełniona o dodatkowe narzędzia!

Kostka Rubika w tym pakiecie kojarzy nam się ze „speedcubingiem”, czyli błyskawicznym rozwiązywaniem sześcianu, z zawodami odbywającymi się co dwa lata, gdzie ścigamy się na czas w układaniu. Tylko trening czyni rekordzistę, życzymy sukcesów i nie poddawajcie się!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy TM TOYS.

Film: „Rubik’s Speed Cube Pro- Pack” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!