Recenzja gry Junior Operation: Escape Room

Junior Operation Escape Room” to dziecięca wersja gry ucieczki z zamkniętego pomieszczenia typu „escape room”. Szalona przygoda z porwaniem, zdjęciem z ciała pasa szahida, który bezpieczniej traktować jako niekieszonkowy zegarek i ewakuacją z miejsca zdarzenia. Pomysł to połączenie zabawy zręcznościowej z umysłową łamigłówką, całość silnie wsparta jest gadżetami, które uwielbiają nie tylko dorośli.

Operation: Escape Room” w wersji dla juniora to 4 specjalnie przygotowane obiekty plus karty wyzwań rozdzielone na trzy poziomy skomplikowania. Bawimy się w składzie 2-6 osób, w wieku od 6 lat, czas rozgrywki zajmuje ok. 15 minut. Do zegara-bomby wkładamy dwie bateryjki – małe paluszki, mechanizm uruchamiamy bocznym przyciskiem, natomiast wcześniej kręcąc obręczami do góry ręcznie ustawiamy czas.

Pierwsza z łamigłówek to klatka, w której umieszczamy klucz. Każda ze stron to inny wzór kraty i różne miejsce wyciągnięcia klucza, po który sięgamy dwoma pałeczkami manewrując przez pręty w ścianie.

Mając klucz możemy przejść do karuzeli. Jest tu 10 skrytek, w jednej znajduje się kolejny klucz. Wcześniej zdobyty służy nam jako hamulec, którym zatrzymujemy kręcący się mechanizm. Mamy trzy szanse, aby podnieść wieczka i trafić na właściwe miejsce – pomocne będą strzałki naprowadzające na właściwą stronę w trakcie poszukiwań.

Z kolejnym znaleziskiem możemy podejść do szyfrowego zamka ze skrytką. Tym razem korzystamy z kart. Przekręcamy kluczyk, który uruchamia mechanizm wyciągania szkatułki. Najpierw należy ustawić na obręczach numer z karty, następnie literę odpowiedzi. Po naciśnięciu przycisku z odciskiem palca nowy klucz zacznie się wysuwać na tacce.

Ostatni klucz wykorzystujemy, aby otworzyć skrytkę w zegarze – ładunku wybuchowym, po naciśnięciu ukrytego tam guzika pasek się rozłącza i jesteśmy wolni.

Zabawa jest fenomenalna ze względu na wzornictwo i ideę wykorzystania gadżetów, które tworzą klimat zagrożenia. Wszystkie są stosunkowo prosto wykonane, ale wyglądają rewelacyjnie i działają całkiem sprawnie. Warto zwrócić jeszcze uwagę i docenić produkt za to, że w grze pojawiają się zadania na spostrzegawczość oraz liczenie, a także drobne logiczne łamigłówki, bo przecież nauka poprzez zabawę daje zdumiewające efekty i większą frajdę. Nagrody i wyróżnienia dla tego produktu oraz popularność i wyniki sprzedaży nie dziwią, ponieważ projekt naprawdę potrafi zainteresować najmłodszych, a oni są najbardziej wybredni i zazwyczaj szybko się nudzą. Warta polecenia gra-zabawka.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy TM TOYS.

Film: „Junior Operation: Escape Room” – unboxing

Film: „Junior Operation: Escape Room” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!