Recenzja gry Tricky Ways

Ta gra przypomina nam z wyglądu „Santorini”, natomiast z zasad rozgrywki kojarzy się z systemem rollercoasterów „GraviTrax”, z różnicą, że tutaj uczestniczymy w rywalizacji pomiędzy graczami, a nie tylko układamy klocki. Zapowiada się pięknie, tym bardziej, że jakość produktu jest wysoka, bo wszystko bazuje na drewnie i jego pochodnych. Zapraszamy do recenzji tej arcyciekawej gry abstrakcyjnej.

Tricky Ways” to gra logiczna dla 2-4 osób w wieku od 6 lat, czas rozgrywki może się wahać i zajmuje ok. 20-50 minut. Wewnątrz pudełka znajdziemy 9 dużych klocków podziurawionych jak żółty ser, mocny kawałek deski z wgłębieniami na pionki oraz bryły budujące trasę, 4 skrzynki na kulki, 4 pionki, 15 kulek (niebieskie standardowe i czerwone specjalne). Opakowanie jest ciężkie, ponieważ klocki ważą – dawniej było to drewno, ale żeby obniżyć cenę wprowadzono „fasal”, elementy wykonane ze zbitek trocin i ciągle wyglądają fantastycznie, więc łatwo się pomylić! Czuje się też, że to produkt zdrowy, ekologiczny, trendy. Kule są szklane i uwaga, miejscem produkcji jest aż Japonia!

Każdy z klocków ma dwa lub trzy poziomy drogi – podłużne wgłębienia lub tunele, o kształtach łuków, prostych, skrzyżowań, spadków nadających kuli prędkości. Najwyższa jest wieża, ponieważ pierwsze wejście kuli w labirynt musi nadać jej rozpędu do dłuższego toczenia się. Przy każdej turze będziemy podnosili wieżę z miejsca, aby pojawiła się pusta przestrzeń w układzie do przestawiania kolejnych brył. W tej rozgrywce punkty zdobywamy za każdy fragment trasy, którą pokona kula, za tunele będą to podwójne wartości. Im dalej, tym trudniej, ponieważ poszczególne miejsca finalnego spadku są już zablokowane kulami konkurentów i naszymi własnymi z poprzedniej rundy.

W swojej turze możemy wykonać trzy manewry w dowolnej kombinacji, także powtarzając ruchy. Przesunięcie to przejście klockiem na sąsiednie, aktualnie puste pole – jak w dawnych mozaikowych układankach. Obrót – klocka w jego lokalizacji, bez zmiany położenia to kolejny z manewrów. Przeskok to przełożenie bryły, czyli również przeniesienie jej wraz z obrotem nad inną leżącą na planszy. Ważne, że wyciągnięta z gry, czyli poza płaszczyzną, może znajdować się jednocześnie jedynie wieża i tylko jedna z niższych brył, nie więcej! Czerwona kulka ofiaruje nam dodatkowy, czwarty manewr.

W wariancie dla zaawansowanych poza używaniem zasłoniętych, wewnętrznych tras pomiędzy klockami możemy skorzystać z opcji notowania ujemnego lub limitu czasu. Przesunięcie nie odbiera punktów, obrót zabiera jeden, a przeskok dwa z końcowego wyniku trasy. Przekroczenie minuty na manewrowanie bryłami o każde 20 sekund skutkuje odjęciem pojedynczego punktu. Śmiało możemy konkurować w podziale na dwa zespoły lub rozgrywać turnieje.

Tricky Ways” jest wyśmienita, ponieważ jakość powala na kolana, ponadto zabawa jest przyjemna, gdyż bardzo twórcza! My wyjątkowo lubimy takie kreatywne, budowlane aktywności, ponieważ uważamy je za wielce rozwijające i cieszy nas, kiedy konstrukcja wzrasta, lub jak w tym przypadku przedłuża się w oczach. Każda tura to wyzwanie i krzepiąca zabawa. Wartościowa zabawka!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy CUBORO.

Film: „Tricky Ways” – unboxing

Film: „Tricky Ways” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!