Ranking łamigłówek SMART

Wszyscy doceniamy rankingi, podsumowania, porównywanie produktów i cen. Powodem jest, że każdy kocha zakupy, ale nikt nie lubi nietrafionych prezentów – również kiedy to my nabyliśmy kiepski towar, który minął się z naszymi oczekiwaniami. Nie przepadamy za wydawaniem, ale inwestowanie w siebie i bliskich – w bestsellery, HITy, absolutne TOPy to dobry pomysł! Stąd plan, żeby wprowadzić na blogu okazyjne listy polecanych gier z podziałem na rozmaite kategorie. Najlepszym na to czasem są wakacje, w tym również majówka, kiedy wydawcy mają fajrant, bo urlopy i dostawy nowości nie są tak intensywne. Zaczynamy zatem zestawienie!

Dzisiaj spiszemy dla was najlepsze pozycje, których znajomość mamy świetnie opanowaną, czyli łamigłówki – gry rozwijające umysł dla pojedynczej osoby, które zatem produkty SMART wybrać i dlaczego? Zapraszamy!

Z zestawów baśniowych oglądaliśmy „Czerwonego Kapturka”, „Trzy małe świnki”, „Królewnę Śnieżkę”. Są to produkty, w których jesteśmy mniej nastawieni na poziom skomplikowania wyzwania, bardziej zależy nam na nawiązaniu do bajki. Najlepszą z tych pozycji są „Trzy małe świnki” – wariant zabawy z prosiaczkami w domkach lub na zewnątrz, świetne figurki i budowle, w których je chowamy, genialna jakość. Jeśli pojedyncze nawiązanie do animacji, to właśnie ten tytuł!

Powyższe łamigłówki wykonane są z dobrej jakości plastiku, warto jednak mieć w kolekcji również zabawkę drewnianą – oglądaliśmy już „Mądry zamek”, „Smart Auto”, „Dzień i noc”, „Trucky3”, „Króliczek”, „Kamelot”. Z tych wszystkich polecamy wam dwie, w zależności od wieku i zaawansowania dziecka w tego typu aktywności. Na dobry początek dla maluszków – „Króliczek”, ponieważ elementy są ogromne, a dziecko uczy się przenoszenia obiektów z widoku 2D na kartach do 3D, budowanych z bloków w trójwymiarze. Kolejną pozycją, już dla starszaków, którą warto posiadać jest „Kamelot” – najlepszy zamek w łamigłówkach, rycerz szuka drogi do księżniczki, spodoba się niezależnie od płci, ponieważ jest nieustraszony bohater odziany w zbroję i piękna niewiasta, a przy okazji uczymy się, że dobrze jest sobie pomagać.

Z klasycznych produktów do wyboru macie „Pingwiny na lodzie”, „Blokadę”, „AntyWirus”, „Kwadrylion”, „Kolorowy kod”, „Dinozaury”, „Temple Connection”, „Dżunglę”, „Warownię”. Niekwestionowanym hitem dla starszych użytkowników jest „AntyWirus” – przesuwamy pojedyncze komórki oraz całe ich połączenia w „organizmie”, jest tutaj wiele myślenia, niepowtarzalna mechanika i genialny klimat przypominający nam „Pandemię”. Jeśli dwie pozycje, to do pary „Kolorowy kod” – również niespotykana mechanika, w której przykładamy do siebie przezroczyste płytki, aby stworzyć docelowy wzór – skojarzenie z witrażami i szkłem mile widziane i poprawne!

Z serii „IQ” – drobne pozycje, których rozmiary zostały zawężone do minimum, u nas najbardziej sprawdziła się „IQ Puzzler Pro” – tworzymy piramidę, w której odpowiednie trójwymiarowe puzzle muszą wypełnić środek zgodnie z kształtem i barwą, nie zawsze jest prosto, ale za każdym razem ciekawie i wciągająco!

Produktów kompaktowych od Smart nie mieliśmy bardzo wiele, przede wszystkim warta polecenia jest „Gwiezdna ucieczka” – statek kosmiczny, którym uciekamy omijając asteroidy jest okazały, a nawiązanie do słynnych „Star Wars” samo się nasuwa, pomimo, że to nie „Gwiezdne wojny”! Dla miłośnika filmów, zabawka obowiązkowa.

Na rynku możecie jeszcze znaleźć gry podróżne w postaci książeczek z puzzlami umieszczonymi na magnesach, my pisaliśmy tylko o „Kopalni złota”, natomiast bardzo wiele dobrego mówi się o „Arce Noego”, nam ten tytuł polecano i byśmy zaufali tej osobie i reakcji dziecka.

Wszystkim polecamy Smart, zarówno jako zabawkę do domu, ale również produkt dydaktyczny, pomoc dla nauczyciela, do pracy w przedszkolu czy też w szkole!

Mam nadzieję, że pomogliśmy wam wybrać najlepsze pozycje SMART. Warto zaoszczędzić czas i zajrzeć do nas.

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!