Ranking gier dedukcyjnych

Lubisz formułować wnioski na podstawie dostępnych przesłanek, rozwiązywanie zagadek, a może pościgi za uciekającym łajdakiem, którego zawzięcie tropisz. Gry dedukcyjne, działające na zasadzie eliminacji wyników to świetna zabawa, warto je mieć w kolekcji.

Nie mamy wielu takich pozycji w domowych zbiorach, nie zawsze też na tyle świeżą głowę, żeby w nie często grać. Warto jednak posiadać kilka dobrych tytułów – szczególnie, że nadają się nie tylko na pojedynki w parze, ale także na imprezy!

Tajniacy” są świetną grą na spotkania w większym gronie, ale także dobrze zmodyfikowane do wersji dla dwójki. W tym przypadku masz łatwiej, jeśli jesteś dobry w gry słownikowe, ponieważ pojedynczym hasłem i numerem naprowadzasz na właściwe karty, uważając na wybrane, destrukcyjne. Zabawa wywołuje wielkie emocje i nierzadko kłótnie, czy zawinił podpowiadający czy odgadujący karty.

Battlestar Galactica” to nie tylko znakomity serial, ale także super gra planszowa. Tutaj nie tylko blefujesz, ale musisz się wykazać dedukcją godną Sherlocka Holmesa, a czasami sam do końca nie zdajesz sobie sprawy, jakim cudem zdemaskowałeś zdrajcę. Na grę potrzebujesz jednak przynajmniej cztery osoby oraz dużo wolnego czasu.

Tajemnicze domostwo” – zastanawiasz się gdzie popełniono zbrodnię, czym dokonano mordu i kto zabił! Ilustracje z wybranych kart ducha mają naprowadzić śledczych na właściwe rozwiązania, również wskazane na obrazach. Mocny klimat i rozbudowane opcje w wersji dla większej liczby graczy, czyli nieco ładniejszej wizualnie „Mysterium”.

Dracula”, to nie tylko dobra gra tematyczna, z mrokiem i klimatyczną otoczką filmową, ale przede wszystkim pościg łowców wampirów za słynnym hrabią. Dobra, rozbudowana gra, na którą jednak musisz zarezerwować sobie wolny dzień.

Nie chcielibyśmy, żeby małe dziecko dorwało się do „Listy z Whitechapel”, ta gra ma naprawdę surowy klimat. Już sama instrukcja jest skąpana we krwi, a wielu ofiar Kuby Rozpruwacza nie zdołasz uratować. Gdzie ukrył się szaleniec? Mroczne uliczki Londynu i pościg, atmosfera skupienia i nie bójmy się tego powiedzieć – cmentarza!

List miłosny” to jedna z najbardziej popularnych małych gier karcianych. W tej grze odnajdziesz wyjątkowy klimat dworskiej intrygi, coś na wzór z filmu „Faworyta”, ale także motywy rodem z romansu i pasję znamienną dla ryzyka. Czy zdołasz dostarczyć swój list?

Zestawienie gier dedukcyjnych pozbawione obecności ukochanego detektywa byłoby ogołocone z myśli, zatem jeszcze „Sherlock” – we własnych notatkach zaznaczasz rodzaje symboli, które konkurenci posiadają na kartach postaci, ewentualnie pytasz o ilości. Ostatecznie wskazujesz, kto jest zabójcą, czyli typujesz kartę, której nie posiadają uczestnicy.

Na zakończenie jeszcze pozycja z mapą i pościgiem, ale dla dzieci, ponieważ morderca prostytutek czy wampir nie zawsze będzie dobrym wyborem na początek. Zajrzyjmy więc do „Scotland Yard”. Teraz mapa miasta jest pogodna, uciekinier nie musi być wcale zabójcą lecz złodziejaszkiem, a specjalnie dostosowane tabliczki do układania żetonów środków transportu ułatwią dziecku manipulację zebranymi danymi. Zabawa ciągle przednia, a otoczka luźniejsza.

Można jeszcze ranking wzbogacić o „The Mind” – pozycja zebrała garść nagród w tym roku! Czy to gra, a może tylko aktywność umysłu – trudno jednoznacznie stwierdzić, natomiast faktem jest, że rozgrywając turnieje, zaczynasz synchronizować się z partnerem i schodzicie z coraz większej liczby kart.

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!