Recenzja gry Run Sport&Fun

Kiedy otwarliśmy najnowsze pudło od „Sport & Fun” byliśmy zaskoczeni. Od lat nie mieliśmy okazji oglądać worków do skakania dla dzieci. Pokolenie dzisiejszych rodziców, chociaż przypuszczalnie nie tych młodszych, pewnie pamięta jeszcze tory przeszkód pokonywane w zespołach. Uczniowie tworzyli dwie kolejki, pierwszy z drużyny biegał i miał do wykonania po drodze różne zadania, reszta kibicowała. Często jako konkurencje pojawiały się woreczki przenoszone na głowie, niekiedy piłka lekarska lub drybling futbolówką, rzadziej skakanie w workach, ponieważ te w szkołach były nieprane i mocno zasyfione, skakanka pojawiała się prawie zawsze.

Run” to zestaw elementów do wykorzystania kiedy organizujesz zabawy lub zawody ruchowe dla młodszych dzieci i nastolatków z pominięciem dyscyplin typowo sportowych, typu koszykówka, piłka nożna, siatkowa, bardziej jest to aktywność związana z gimnastyką.

Podstawą kompletu są dwa wielkie worki do skakania z uchwytami do trzymania, żeby nie opadły. Zakładasz je na nogi, krępują ci ruchy i musisz podskakiwać mając dwie nogi złączone – masa przy tym radości, a także serdecznego śmiechu kiedy ktoś się przewróci.

Najbardziej integrujące było jednak skakanie pary ze złączonymi nogami – chłopcy zawsze w głębi duży chcieli z wybranymi dziewczynkami, w których się skrycie podkochiwali, bo to jeszcze były platoniczne miłości, ewentualnie razem – siłowo, wytrzymałościowo, po bratersku! Dla tego rodzaju zabawy w opakowaniu znajdziemy dwie mocne, materiałowe taśmy z rzepem do zawiązania pojedynczej nogi każdej rywalizującej dwójki.

Skakanka jest jedna, możemy walczyć o dostanie się do niej. Całość uzupełniają cztery woreczki – do rzucania lub częściej noszenia na głowie czy też podawania sobie za plecami. W instrukcji opisano zabawy dla par i grupy z uwzględnieniem rekwizytów, jak rzut do worka czy slalom z woreczkami.

Skakankę poza ćwiczeniami można wykorzystać do rzucania woreczkami w okrąg, natomiast worki mogą służyć jako głębokie kosze. Wiązanie nóg, co jest grą dla dwóch par nazywa się „wyścigiem o trzech nogach”, o czym przyznam, że kompletnie zapomniałem – warto zauważyć, że podobne zadania są czasami wykonywane jeszcze na weselach przez wodzirejów lub DJa.

Skakanie na skakance również ma swoje nazwy, o których niewielu jeszcze pamięta, a to zdrowa aktywność. Żabka to przeskoki dwiema nogami jednocześnie. Lajkonik to przeskakiwanie najpierw jedną, potem drugą nogą. Bocian to przeskoki na jednej tylko nodze. Najtrudniejszy sposób – „x”, to podskakiwanie ze skrzyżowanymi nogami – większe wyzwanie. Skakankę można trzymać osobiście lub być w środku, a dwa jej końce chwytają pozostali uczestnicy zabawy, można wtedy skakać w parze.

Taniec Limbo”, który kojarzy się z wakacyjnym szaleństwem to obniżanie sznurka – tutaj skakanki – do coraz niższego poziomu i przechodzenie pod nim bez dotknięcia. Fajna zabawa integracyjna. Animator na wczasach z pewnością wykorzysta ten zestaw.

W instrukcji dokładnie opisano wszystkie odległości i organizację zawodników oraz podział konkurencji dla 9 zabaw, w tym po kilka wariantów dla poszczególnych z nich.

Genialny zestaw dla nauczyciela wychowania fizycznego, wychowawcy przedszkolaków, dla osoby uczącej gimnastyki, w tym przypuszczanie korekcyjnej, dla animatora wyjazdów wypoczynkowych. Poza akcesoriami, z których wybrane, jak specjalne materiałowe worki, które ciężko do tej pory było zdobyć, dużą zaletą tej pozycji jest baza wiedzy dotycząca przygotowania zabaw. Młodzi rodzice wychowani tylko na sportach drużynowych oglądanych w telewizji mogą mieć z tym trudności, a takie zabawy są bardzo radosne i gwarantują znakomita rozrywkę dla uczestników – na pewno dzieci w wieku przedszkolnym.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ALEXANDER.

Film: „Run Sport&Fun” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!