Ranking gier dla dzieci

Nowe zestawienie, podpowiedź czy też wujek dobra rada – tym razem odniesiemy się do pozycji dla młodszych dzieci. W tej kategorii trudno wybrać, ponieważ my jesteśmy zwolennikami asystowania potomstwu w grach i włączaniu młodszych dzieci do gier, które na pudełkach mają wyższe wskazania wiekowe, w takim przypadku oczywiście najważniejsza jest kontrola rodzicielska, no i dziecko nie może już brać komponentów do buzi!

Młodsze dzieci bardzo lubią wszelkie wrzeszczące czy też ruchome zabawki, warto zatem mieć baterie pod ręką. Na tej liście pomijamy produkty familijne, skupiamy się na bardziej dziecinnych pozycjach, jeszcze nie rodzinnych, stąd rodzic może się znudzić po pewnym czasie – uczmy się cierpliwości.

My ze swojej strony polecamy „Loopin’ Louie”, gdzie pilot – prawdopodobnie złośliwy sąsiad, też farmer, lata samolotem wyczyniając wspaniałe akrobacje, a zadaniem graczy jest ochrona kurników, żeby maszyna powietrzna nie strąciła naszych kokoszek. Podrzucamy nieproszonego gościa, przy okazji kierując go na zagrody pozostałych konkurentów. Dorośli bawili się równie beztrosko jak ich pociechy.

Warto zaopatrzyć się w „Ice Cool”! Gra składa się przede wszystkim z pudełek, które łączymy w zimową szkołę. Pingwiny uciekają z lekcji, idą na rybki. Woźny ściga wagarowiczów, a my zamieniamy się rolami co rundę i pstrykami pionki zwierzaków. Pingwiny skręcają, mogą przelecieć ponad bandą i przede wszystkim uderzają w siebie, co jest celem zabawy. Nam kojarzy się z hokejem na lodzie, wszystkie nagrody uzasadnione. Jeśli wolicie dziki zachód i gry ze scenariuszem to z produktów nawiązujących do kapsli zainwestujcie w „Flick’em Up”, ale to już dla odrobinę starszych pociech, pomimo że zabawa mechanicznie podobna.

Jeśli nie obawiacie się wystrzałów jak z procy to ciekawą zabawą dla dzieci będą „Małpie figle”. Tutaj celujemy kokosem z wyrzutni – silne ramiona małpki, musimy trafić do kubeczka. Wygra osoba, która pierwsza zbuduje piramidę ze zdobycznych pojemniczków. Niełatwo wycelować lekkim kokosem, ale „strzał w 10” daje wiele satysfakcji. Zaletą jest brak baterii, słabą stroną – sprzątanie kokosów.

Wszystkim polecamy serię o karaluchach, uwielbiamy roboty w grach, są lepsze niż ekrany. Z najmłodszymi rozpoczynamy z La Cucaracha Loop – robal biega w tunelach i robi pętle do góry nogami, a żuczki przeskakują się wzajemnie i uważają, żeby intruz nie przesunął ich poza ścieżkę wiodącą w bezpieczne miejsce. Gra z kostką, prosta, ale niesamowicie widowiskowa! Potem powinniśmy przestawić się na „La Cucaracula” – karaluch wciela się w Draculę i biega po zamku, a my urządzamy zawody w katapultowaniu go na księżyc i gramy kooperacyjnie zapalając świece w komnatach, ta gra wzbudza najwięcej emocji u młodszych dzieci, pozostałe pozycje z tej serii nie są tak uczuciowo intensywne! Najmądrzejszą pozycją o karaluchu jest kuchenna „La Cucaracha” – więcej tu myślenia, więc spodoba się także rodzicowi, ważny jest też refleks i planowanie zmian w labiryncie, aby robal wpadł do naszej pułapki.

Jeśli już musicie wybrać pozycję z tradycyjnym torem na planszy i kostką, to niech to będą „Dzielne myszki”, fajnym pomysłem jest kierowanie całym zespołem, ściga was kot, a wy decydujecie się na większe sery oddalone od startu lub mniejsze kawałki, ale bliziutko i bezpiecznie. Całość śliczna, wręcz cukierkowa.

Znakomitą ideą jest też zachęcanie dzieci do własnych ulubionych pozycji, ponieważ są dostępne wersje Junior. Możecie zajrzeć do „Epoka Kamienia Junior”, „Wsiąść do pociągu: Pierwsza podróż”, „Catan Junior”, „My Little Scythe. Osobiście wolimy więcej pomagać córce przy dorosłych wersjach tych gier, żeby nie gromadzić bliźniaczych, uproszczonych produktów, ale to już zależy od was – my zachęcamy do wysiłku i rodzinnej nauki.

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!