Recenzja gry edukacyjnej Pora liczyć

Pora liczyć” to najnowsza propozycja edukacyjna od wydawnictwa „Rebel”, które do niedawna kojarzyliśmy przede wszystkim z rozrywką, mniej z kształceniem. Świetnie się składa, ponieważ edukacja z zastosowaniem zabawy to najlepsza z metod na uczenie się, zapamiętywanie, trening.

Pozycja bazuje na kartach z wizerunkami owoców i warzyw, dedykowana jest dla 2-6 uczestników w wieku od 5 lat, czas rozgrywki trawa ok. 15 minut. Wewnątrz opakowania znajdziemy 50 dwustronnych kwadratowych kart z zaokrąglonymi, bezpiecznymi rogami, strzałkę do zadań specjalnych oraz instrukcję.

Warto rozpocząć od wyglądu kart, ponieważ ilustracje świetnie odwzorowują warzywa i owoce, co prawda wyglądają one jak malowane, ale to pozytyw, ponieważ rysunki nie są tutaj infantylne i szczerze mogą się podobać. Na każdej karcie jeden obiekt jest powiększony, to ten aktualnie poszukiwany i liczony. Warto także przy okazji porozmawiać z dzieckiem o diecie i zdrowym żywieniu, ekologii i produktach bio.

Zabawę rozpoczynamy od utworzenia układu 5×5 kart, pozostałe karty leżą na stosie i po odwróceniu, wierzchnia z nich wskaże nam cel – owoc lub warzywo do sumowania, w wariancie z strzałką także do mnożenia. Osoba, która pierwsza poprawnie poda wynik rachowania zdobywa kartę, gramy aż ktoś zgromadzi pięć. Każdy z uczestników powinien podać wynik, ponieważ ten pierwszy może się okazać błędny. Jeśli nie potrafimy rozstrzygnąć, kto był pierwszy, ścigamy się, aby dotknąć kartę. Następnie odwracamy karty z układu na drugą stronę i w następnej rundzie kolejny raz odkrywamy nową wierzchnią ze stosu, proces się powtarza.

Strzałką oznaczamy całą linię, w pionie lub poziomie, możemy ją przestawiać i obracać. Jedna strona wskazuje owoce i warzywa, których ilość należy podwoić przed dodaniem, druga – pominąć w sumowaniu. Przyznajemy, że bardzo uatrakcyjnia grę, należy też pamiętać o kolejności wykonywania działań.

Jest to prosta, ale ładnie zrobiona gra edukacyjna, strzałka sprawia, że więcej się dzieje w trakcie zabawy i jest ciekawiej, bardziej dynamicznie, podnosi też poziom trudności dla starszych graczy. Najmłodszym możemy ułatwić zadanie i rozłożyć mniejszy układ kart oraz oczywiście pominąć strzałkę.

Zabawa rozwija spostrzegawczość i koncentrację uwagi, refleks, umiejętność i szybkość liczenia. „Pora liczyć” to dobra propozycja dla dzieci, do domowej edukacji, ale również jako pomoc dydaktyczna dla nauczyciela szkoły podstawowej i jeszcze wcześniej przedszkola. Ładna i pożyteczna zabawka.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy

Film: „Pora liczyć” – unboxing

Film: „Pora liczyć” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!