Recenzja gry Co robi Miś? Moje pierwsze gry

Co robi Miś?” to przydatna gra ogólnorozwojowa dla małego dziecka. Bohaterem jest niedźwiadek i już to spodoba się maluszkom, ponieważ wszystkie one kochają swoje pluszaki. Zapraszamy do recenzji kolejnej pozycji z serii „Moje pierwsze gry”.

Jest to gra edukacyjna, która funkcjonuje w oparciu o mechanikę układanki, stąd też informacja na opakowaniu „Puzzle trio”. Zabawka przeznaczona jest dla dziecka w wieku 2-4 lata. Wewnątrz opakowania znajdziemy 24 duże fragmenty – kolorowe, mocne, z zaokrąglonymi rogami, dużymi zaczepami do łączenia w całość.

Zestawiając trzy części w jedną obrazkową historię prezentujemy pewien ciąg przyczynowo-skutkowy, o którym warto porozmawiać, opowiedzieć o wydarzeniu na swój własny sposób, odwołać się do emocji postaci. Ukazane scenki są rozpoznawalne przez dziecko, ważne i wywołujące uczucia. Ilustracje malowane w żywych, intensywnych barwach, w tle obserwujemy sezonowość pór roku.

Pierwsza układanka to zbiory owoców wiosną, misiek wychodzi na łąkę, napełnia koszyczek malinami, a potem konsumuje zdrowe owoce. Druga opowieść jest trochę absurdalna, ponieważ wiatr porywa baloniki razem z bohaterem, ale nie jest to myszka lecz wagowo cięższy niedźwiadek, natomiast istotne jest wzywanie przez bohatera pomocy. Kolejna scenka to również forma wsparcia, tym razem silniejszy miś podrzuca na rowerku zmęczonego zajączka z ciężkim workiem na plecach. Pojawia się również letnia scenka rodem z wakacji – budowanie zamku na piasku, jest i zaczepna mewa. W kolejnej opowieści możemy wskazać pomyłkę misia, który ubierając się samodzielnie zakłada rękawiczki zamiast skarpetek, dziecko może się ostatecznie domyślić, że jest to zima, ponieważ niedźwiadek jest „grubo” ubrany. Niedźwiadek jest towarzyski, dzieli się z koleżanką owocami – warto porozmawiać o roli przyjaźni w życiu towarzyskim. Jest też historia pewnych urodzin, czyli dekoracja tortu, przypuszczalnie w rodzinnym gronie, ceremoniał zdmuchiwania świeczek jest oczywiście obecny. Zakończymy na lepieniu bałwana, chociaż rodzic powinien zwrócić dziecku uwagę, że łatwiej układać kule od największej podstawy do najmniejszej głowy.

Zabawka przyjazna dziecku, którą wykorzysta każdy rodzic interesującego się całym światem maluszka. Warto wspierać zainteresowania dziecka, a w tym wieku prezentować świat, ponieważ ciągle jeszcze odkrywamy otoczenie i rozmaite zależności.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy GRANNA

Film: „Co robi Miś? Moje pierwsze gry” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!