Recenzja gry karcianej Figur figle

Figur figle” skojarzyła nam się z wyglądu z „nIQczemni”, ale to tylko wizualna zmyłka z laboratorium, które pokazano na opakowaniu. Wiele wspólnego ma jednak z produkcjami edukacyjnymi dla młodszych dzieci, gdzie układa się z kształtów rozmaite mozaiki – tu jednak proces ten jest odmienny, ponieważ wykazujesz się refleksem i spostrzegawczością pracując na gotowym już projekcie i identyfikując jego składowe.

Gra karciana dla 2-6 uczestników w wieku już od 4 lat, z czasem rozgrywki trwającym ok. 20 minut. Wewnątrz opakowania karty w dwóch rozmiarach, te duże schowane w świetnym pudełeczku.

Po otwarciu opakowania uwagę naszą zwracają kompozycje – bardzo pomysłowe i piękne. Okazuje się, że z najprostszych figur geometrycznych płaskich można stworzyć prawdziwe cuda, ilustracyjne działa sztuki nie tak dalece odbiegające od artyzmu witraży, gdzie łączymy fragmenty, ale ze szkła.

Ta gra pozytywnie nas zaskoczyła wielością wariantów rozgrywki, co jest istotne kiedy bawimy się z młodszym dzieckiem, które potrzebuje urozmaicenia. Możemy zgadywać czego jest najwięcej – tu liczą się barwy i figury, występuje punktacja z rundy i osobna – końcowa. Polega to na tym, że gracz z najwyższymi notami z rundy bierze dużą kartę wartą na koniec 2 punkty, a drugi kartę wyboru liczoną za 1 punkt, przy okazji zmniejsza się liczba małych, zakrywanych kart na stole i emocje związane z rywalizacją rosną. Konkurując w parze, nie gromadzimy małych kart. W przypadku remisu, każdy otrzymuje dużą kartę.

Kolejna opcja to wskazanie czego nie ma na dużej ilustracji, tutaj rozkładamy na stole tylko małe karty z kolorowymi, pojedynczymi figurami. Jest też forma zabawy, gdzie wskazujemy, która z figur pojawia się raz jedyny! W tych wariantach gracze zdobywają tylko duże karty.

Ostatni moduł dla najmłodszych dzieci to wyszukiwanie całego projektu w zbiorze, wybieramy cień zbliżony kształtem do prezentowanej kompozycji.

Najbardziej złożona jest opcja z podwójnym punktowaniem, ale po kilku razach dziecko doskonale się w tym odnajduje. Znakomitym rozwiązaniem jest pudełko na karty, które pozwala na szybką i płynną grę bez podglądania rozwiązań na drugiej stronie karty. Zabawa rozwija przede wszystkim spostrzegawczość i refleks.

Wesoła, dynamiczna, sprawiająca dużo radości gra, która nie wymaga specjalnego tłumaczenia zasad, a gwarantuje mnogość wariantów. Zajmuje mało miejsca, zatem jest wygodna w transporcie oraz przechowywaniu, kiedy już brakuje miejsca na kolejne zabawki w pokoju dziecka. Dobry wybór!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy GRANNA

Film: „Figur figle” – unboxing

Film: „Figur figle” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!