Recenzja gry karcianej Zakochanie

Dzisiaj rodzynek, ponieważ gra o miłości, w tym nie tylko o tworzeniu intymnej relacji w oparciu o zbliżenie fizyczne – cielesne, ale też emocjonalnej. Przyznam, że nas w tym produkcie najbardziej zafascynowała kategoria „wiedza erotyczna”, ponieważ gra staje się edukacyjna, pomimo że tematyka raczej tabu. Zapraszamy do recenzji osoby dorosłe, dojrzałe emocjonalnie.

Zakochanie” to „gra dla dwojga”, przeznaczona dla uczestników w wieku od 18 lat, oficjalny czas rozgrywki z opakowania zajmuje ok. 45 minut, ale tutaj jest to bardzo płynne, ponieważ ważne, żeby rozpalić w sobie ogień, ale również zgłębić więź, która nas połączyła.

W tej grze nie ma erotycznych gadżetów, zatem jeśli szukacie tylko zabawek łóżkowych, urozmaicenia do sypialni, to nie jest to produkt dla was. Kategorie podzielone są osobno dla niej i dla niego, chociaż wybrane, istotne dla związku pytania będą się powielały. Dziedziny, z których prowadzimy rozmowy to „miłość”, „namiętność”, „seks”, „wiedza erotyczna”. Będzie też „wyzwanie” i „prezent”!

Dla wybranych pytań przygotowano standardową kostkę, ścianka ustala liczbę przy wyliczaniu, kiedy wymieniamy odpowiedzi w formie listy lub zdejmujemy ubrania. Jest też stojaczek na kartę, który przydaje się bardzo, ponieważ wybrane nagrody trwają dłuższy czas i warto o nich pamiętać, przypominać drugiej osobie o postanowieniu czy też raczej zobowiązaniu. Gra powinna być formą flirtu pomiędzy partnerami, nie tylko rywalizacją. Udany finał będzie jednak przyjemnością dla obu konkurujących stron!

Po otwarciu opakowania wydawać się może, że jest o wiele za pojemne, natomiast okazuje się, że konstrukcja wnętrza jest znakomicie przemyślana – przy jednym boku ustawiamy karty podzielone na kategorie dla niej, po drugiej stronie dla niego. Pośrodku znajduje się przestrzeń do rzucania kostką. Po skończeniu zabawy zagospodarujecie osobne wgłębienia na przechowywanie kart dla każdej z płci. Całość jest wyściełana, zatem elegancka.

Celem gry jest zdobycie zestawu kart, które oznaczone są sercami. Kategorie wskazano na karcie wyzwania, a poszczególne rodzaje kart otrzymujemy za poprawne wypełnienie polecenia. Osoba, która wygrała realizuje jeden z trzech uprzednio wylosowanych prezentów.

Namiętność” to treści odnoszące się do rozmawiania, a dokładnie adorowania drugiej osoby, ponadto pojawiają się pierwsze zaczepki, czyli zalecanie się – delikatny, przelotny dotyk, głaskanie, pocałunki, drobne pieszczoty. W tej kategorii zdejmujemy garderobę.

Miłość” to wzajemne poznanie i ofiarowanie siebie, czyli identyfikacja pragnień, radości, ale też lęków i słabości. Plany na przyszłość, wspólna wizja bycia razem. Nostalgia wspomnień i poszukiwanie dzielonej pasji, odkrywanie mentalne, prezentacja wartości. Kategoria najbardziej duchowa, ale też związana z codziennością, z zainteresowaniami.

Seks” to odkrywanie przyjemności ciała, pytania o czynności, które najbardziej podniecają, opisywanie scenek erotycznych i oczywiście zrzucanie odzieży.

Wiedza erotyczna” – najbardziej interesująca kategoria, ponieważ wiele tutaj ciekawostek historycznych, chociażby „Z czego były zrobione prezerwatywy, których używał Casanova?”, skąd wzięła się literka z punktu „G”, a także z użytecznej nauki „Co oznacza liczba, a co litera w rozmiarze stanika?”, spisy artykułów zwiększających libido, metody antykoncepcji, listy zabawek erotycznych. Kostka wyznacza liczbę wymienianych skojarzeń oraz synonimów. Na wielu kartach wskazano odpowiedzi.

Zakochanie” to znakomita gra, połączenie quizu z flirtem, który przypuszczalnie powinien zakończyć się gorącym seksem. Ujmujące jest, że autorzy podeszli do tematu całościowo, w sposób kompletny, nie ograniczyli się jedynie do uprawiania miłości, ponieważ na dłuższą metę to nie wystarcza, aby było między nami dobrze, żeby być razem blisko i żyć w zgodzie.

Atrybutem tej gry jest budowanie intymnej relacji zakochanych, czyli zbliżenie się partnerów, w sensie zarówno cielesnym, jak i emocjonalnym oraz umysłowym, ponieważ pragnienia i namiętności są często chwilowe, a rozum jest stale czujny i zawsze analizuje. Powodzenia w związku, życzymy dużo miłości! A oryginalnie w tytule to właśnie „My Love”.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy

Film: „Zakochanie” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!