Recenzja gry edukacyjnej Sokole oko

Sokole oko” to przede wszystkim zadania na spostrzegawczość, trenowanie skupienia uwagi, ćwiczenie pamięci dziecka, ale też na rozwijanie umiejętności zapamiętywania. Produkt wydany pod sprawdzoną marką „Kapitan Nauka”.

Pomoc dydaktyczna przeznaczona jest dla ucznia w wieku 6-9 lat, poza ćwiczeniem spostrzegawczości autorka, która z zawodu jest nauczycielem i logopedą wspiera nas w rozwoju myślenia logicznego, motoryki małej czy też koncentracji uwagi. W sumie zgromadzono tutaj setkę zagadek w podziale na książkę oraz karty pracy.

Publikacja rozpoczyna się od wstępu jak pracować z dzieckiem oraz jak korzystać z pakietu, następnie przechodzimy do zadań. Trenujemy pisanie i zapamiętywanie liter oraz ich kolejność w alfabecie, wyszukiwanie charakterystycznych detali, wspólnych elementów dla zbiorów, kopiowanie symetrycznego rysunku, wskazujemy identyczne obiekty, rysowanie z użyciem figur geometrycznych i po śladzie, będą też kolorowanki, labirynty, lustrzane odbicia, układanie wyrazów, odnajdywanie różnic, sekwencje wzorów, liczenie prostych działań matematycznych, szyfry literowo numeryczne, łączenie kropek, puzzle, wykreślanie z diagramu.

Tematyka związana jest z zabawkami, zawodem detektywa, pogodą, wakacjami, domem, zwierzętami, środkami transportu. Przedmioty łączące się z aktywnością uczestnika zabawy to język polski, matematyka, biologia lub też środowisko.

Karty pracy są dwustronne i numerowane, śliskie, giętkie. Piszemy na nich suchościeralnym flamastrem, w ściereczkę wyposażyć należy się we własnym zakresie, nie jest dołączona do zestawu.

Najciekawsze z prezentowanych tu ćwiczeń polegało na wyszukaniu kameleonów sprytnie ukrytych wśród gąszczu zieleni, liczenie łat w umaszczeniu stada żyraf, nawiązanie do kultury antycznej – wzory na wazach, opakowanie obiektów o różnych rozmiarach i kształtach, praca z datami z kalendarza, rysowanie z zamkniętymi oczami – super zabawa!

Pojawiają się sudoku – w tym na symbolice z klasycznych kart, identyfikacja barw, z przedmiotu geografii – mapa Polski z podziałem na województwa. W nawiązaniu do gier planszowych, znalazły się też ścianki kostki. Ostatnio modne jest również pracowanie z mandalą, która i tutaj się pojawiła.

Kunsztowne są płatki śniegu, które wyglądają wyjątkowo artystycznie. Genialnym pomysłem jest zaprezentowanie tropów leśnych zwierząt. Bardzo przydatna jest nauka zegara – pomiar na tarczy ze wskazówkami i wyświetlaczu cyfrowym. Klimatyczna karta prezentuje jesienne liście.

Sokole oko” to zabawka edukacyjna, która spodoba się wszystkim dzieciom lubiącym wyzwania, rozwiązywanie łamigłówek, wykonywanie prac plastycznych. Szczególnie przydatne i ładnie wykonane są tabliczki do wielokrotnego użycia. Kształcenie w tym wykonaniu przyjemnie zajmuje czas.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy EDGARD i KAPITAN NAUKA

Film: „Sokole oko” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!