Recenzja gry W moim domku Moje pierwsze gry

Dzisiaj obejrzymy najładniejszy naszym zdaniem produkt z serii „Moje pierwsze gry”, będzie to nawiązanie do wystroju wnętrz oraz do wyposażenia pomieszczeń „W moim domku”. Zabawka edukacyjna na zasadach „lotto”, czyli dopasowywania kafelków z przedmiotami do tabliczek ukazujących scenerię poszczególnych pokoi.

W moim domku” to gra rozwojowa dla dziecka w wieku 2-4 latka, wewnątrz opakowania znajdziemy 4 najbardziej charakterystyczne dla mieszkania pomieszczenia, a więc łazienkę z toaletą, sypialnię dziecka, kuchnię z jadalnią i salon nierozerwalnie związany z telewizorem, przydałaby się jeszcze gra rozstawiona na stoliku. Każda z tych lokacji związana jest z kompletem 6 płytek obiektów.

W pomieszczeniach jest bałagan, może nie brudno, ale panuje chaos związany z porozrzucanymi wszędzie sprzętami, które odszukuje dziecko i dopasowuje do nich odpowiednie kartoniki. Obiekty są różnych rozmiarów i kształtów, wybrane są na pierwszym planie, inne w tle. Wszystkie komponenty są kolorowe, ślicznie ilustrowane – nie infantylnie i nie schematycznie, ale kolorowo i z dbałością o detale. Rogi kartoników i większych tabliczek są bezpiecznie zaokrąglone.

Do salonu czy też dużego pokoju lub pokoju gościnnego dopasować należy komplet herbaciany dzbanuszka z filiżanką, fotel chętnie okupowany przez kota, zegar z tradycyjną tarczą, kwiatek w doniczce stojący na parapecie, wiszący na ścianie w rogu pejzaż oraz częściowo zasłoniętą przez pieska gazetę. W pokoju dziecka znajdziemy oczywiście zabawki, zatem piłka, model ciężarówki, klocki, pajacyk i ukochany misio przytulanka, ale też lampkę nocną. Kuchnia to głównie naczynia, plus małe artykuły gospodarstwa domowego, a zatem kubeczek i owoc, kosz zdrowych warzyw, elektryczny czajnik i garnek na zupę, skoro wielki stół to i dopasowane krzesła, ale pamiętając o czystości zakończymy na szufelce i zmiotce. Pozostała nam jeszcze toaleta i łazienka, obie razem, gdzie poszukujemy wszystkich najważniejszych przedmiotów dla higieny i utrzymania czystości, stąd pasta i szczotka, kostka mydła, rolka papieru toaletowego, suszarka do włosów, ale również ozdobny dywanik czy szczotka do pucowania kafli.

Rozgrywka jest prosta, ale angażuje dzieci i zapewnia znakomite tematy do rozmów. Gracz prowadzący wybiera obiekt z kompletu płytek i pyta uczestników mających pokoje przed sobą, gdzie znajduje się dany przedmiot. Osoba, która go wyszuka zakrywa widoczek w swoim pomieszczeniu. Pierwszy z uczestników, który zasłoni wszystkie zagubione drobiazgi na własnej planszy wygrywa. To reguły zaproponowane przez wydawcę.

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby używać kilku wnętrz na gracza i wydaje się, że ciekawy byłby również model konkurowania o odsłaniany kafelek, z dzielonymi wnętrzami. Dla przykładu, kto pierwszy umieści płytkę na odpowiedniej planszy otrzymuje ją jako punkt – to już nasza własna idea, bo ten produkt generuje mnóstwo fajnych pomysłów i jest źródłem przyjemnej aktywności, a jedynie nasza wyobraźnia może nas ograniczyć.

Świetnie, że w każdym z wnętrz znajdziemy naprawdę dużo różnych przedmiotów i trzeba prześledzić wszystkie zakamarki, żeby zlokalizować te będące celem wyzwania. Podoba nam się wystrój tych pomieszczeń, taki naturalny, jak pobojowisko każdej zalatanej rodziny, która sprząta od święta lub czekając na weekend.

W trakcie wesołej zabawy rozwijamy zakres słownictwa i zdobywamy wiedzę – nowe wiadomości o otaczającym nas świecie, ćwiczymy wraz z dzieckiem małą motorykę, spostrzegawczość oraz koncentrację uwagi.

Jest to uroczy produkt, który wykorzystać można w domu na kilka różnych sposobów. Zachęcamy do wspólnej zabawy z dzieckiem i odkrywania jego możliwości.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy GRANNA

Film: „W moim domku Moje pierwsze gry” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!