Ranking klocki Blocki

Zapraszamy was do rankingu klocków. Dzisiaj będą to „Blocki”, z którymi związani jesteśmy od początku istnienia marki na naszym rynku. Konstruowanie wszelkiego typu pojazdów i budowli z klocków rozwija wyobraźnię, planowanie, umiejętności manualne dziecka, pracę ze schematem montażu, a także współpracę, ponieważ nierzadko tworzymy wspólnie albo razem się bawimy już złożonym produktem.

Uważamy, że niekoniecznie trzeba, szczególnie mniejszemu dziecku kupować od razu klocki „Lego”, znamy je wszyscy i wiemy, że są wysokiej jakości, ale obecnie komplety są może dużo bardziej szczegółowe niż przed laty, ale naszym zdaniem mniejsze rozmiarowo i w raczej wygórowanych cenach. Małe dziecko depcze, gubi, początkowo składa nieporadnie, nie potrzebuje więc od razu produktów z najwyższej półki, aby cieszyć się zabawą. „Blocki” to klocki kompatybilne z tymi powyżej, niekiedy odrobinę mocniej należy docisnąć bryłę, jednak wybrane komplety, które tutaj zaprezentujemy w naszym subiektywnym odczuciu niczym nie ustępowały tym tradycyjnym klockom rodem z Danii. Nam sprawiają wiele radości.

Raben Statek kontenerowy z żurawiem” – wspaniały komplet, nie tylko dlatego, że gigantyczny, bo poza samą jednostką pływającą otrzymujemy dźwig poruszający się na kołach po platformie usytuowanej na nabrzeżu, ale także z powodu realnego nawiązania do wizualizacji prezentowanej tutaj firmy logistycznej, przewozowej, spedycyjnej. Żuraw porusza się wzdłuż rampy, obraca wokół własnej osi oraz opuszcza ramię i linę, a w zestawie otrzymujemy kilka kontenerów.

Raben Ciężarówka kontenerowa” – niby niczym specjalnym się nie wyróżnia, ale spełnia swoje zadania, jest śliczna z wyglądu i idealnie dopasowana do powyższego zestawu klocków. Naczepa posiada opuszczane boki, zatem łatwo załadować kolejne kontenery prosto z haka lub wideł całkiem pokaźnego i świetnie oszklonego w tej serii „Wózka widłowego”. Warto wspomnieć, że każdy z pakunków jest otwierany i można je wypełnić własnymi skarbami.

My Police Duży komisariat” – rewelacyjny komplet, ponieważ wszechstronnie wyposażony – od wieży obserwacyjnej z anteną na dachu, przez więzienie i budkę wartownika, po trzy pojazdy – do przewozu więźnia, radiowóz pościgowy i motocykl policyjny. Jeśli wolicie dla odmiany monitoring z powietrza oraz pościgi na morzu, to jest też „Oddział wodny” – mniejszy, ale równie elegancki.

My Fire Brigade Duża straż” to ogromna remiza strażacka wyposażona w dwa garaże, lądowisko z helikopterem, samochód osobowy i wóz strażacki z podnoszonym koszem. Całość potężnych rozmiarów, z łatwym dostępem do wnętrz i od razu z wyposażeniem. Nic nam więcej nie potrzeba, od razu gasimy z każdej strony.

MyCity Dźwig” – wielka płaska platforma z charakterystyczną niską kabiną operatora i masywnym ramieniem dźwigu. Ciężar i zajmowane miejsce wraz z bocznymi stabilizatorami pojazdu robi piorunujące wrażenie. Najlepszy komplet z całej budowy, jeśli interesują cię roboty ziemne, musisz go mieć.

Służby ratunkowe Helikopter ratunkowy” – jeśli stosunkowo małe helikoptery dostępne w ramach wyposażenia baz dla policji i straży pożarnej ci nie wystarczają, to bierz ten zestaw – większe rozmiary, wysuwana lina, na której można podwiesić nosze, znakomicie dobrane barwy.

Autobus przegubowy” – świetny, bo oryginalny, generalnie niewiele jest na rynku kompletów klocków dla miłośników komunikacji miejskiej. Tutaj dodatkową zaletą jest oświetlenie, można więc wozić pasażerów również po zmroku i dziecko z pewnością z tego skorzysta i zaraz zgasi lampkę w pokoju.

Wojsko Śmigłowiec wojskowy” – długie, składane śmigła, kołowrotek z liną do zjazdów żołnierzy podczas desantu z powietrza, mnóstwo naklejek dopasowanych do klocków, opuszczane podwozie, dźwięki ostrzału oraz czerwone oświetlenie kabiny tworzące klimat nocnych akcji. Rasowy Apache!

Oto najlepsze komplety oraz oczywiście największe, bo tak to już jest, że w klockach rozmiar ma znaczenie! Do każdego z nich można dokupić mniejsze pojazdy z danej serii, wtedy mogą ze sobą kooperować i sprawniej wykonywać powierzone im zadania.

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!