Recenzja gry Active Sport&Fun

Obejrzyjcie film z kolejnego zestawu wchodzącego w skład wyśmienitej serii „Sport&Fun”, tym razem z nowości pojawią się konkurencje z noszeniem piłeczek na łyżkach czy też rzuty frisbee, zapraszamy!

Active” to kolejny zestaw sprzętów do samodzielnej organizacji gier i zabaw sportowych w plenerze, w wielkim opakowaniu z rączką do przenoszenia znajdziemy 4 łyżki z piłeczkami, 4 woreczki gimnastyczne, parę wielgachnych worów do skakania, do których wchodzimy do środka, frisbee oraz instrukcję, w której opisano całkiem sporo zabaw ruchowych dla dzieci w wieku od 5 lat i przynajmniej pary uczestników.

Pierwsza proponowana tutaj zabawa polega na wyścigu z piłeczką na łyżce. Możemy podawać sobie łyżkę z piłeczką, nosić ją razem z drugą osobą, co uczy współpracy i koordynacji ruchów, ewentualnie czekać na przekazanie samej tylko piłeczki. W każdym z wariantów konkurencja powinna przynieść wiele satysfakcji.

Do ćwiczenia balansu ciała i równowagi wykorzystać można również worki, w tym z torem przeszkód, czyli najprościej – z omijaniem woreczków leżących na ziemi, zaawansowani mogą się pokusić o skoki do tyłu!

Podczas podawania do siebie frisbee pamiętać należy o odpowiedniej odległości pomiędzy zawodnikami, jeśli jest nas więcej – ustalić kolejność rzutów, oraz starać się, żeby dysk leciał płasko. Dorośli oczywiście powinni dostosować siłę rzutu względem dzieci biorących udział w zabawie.

Woreczki gimnastyczne nadają się nie tylko do rzucania w zespołach, ale można również podawać je sobie stopami – kłania się gimnastyka korekcyjna, a także wykonywać rozmaite ćwiczenia stawiając pakunek na głowie czy podrzucać go stopami i łapać dłońmi. Woreczek gimnastyczny jest świetnym znacznikiem dla bazy, lokalizacji w której można wykonywać rozmaite konkurencje.

Active” to świetny zestaw, co prawda duże worki czy woreczki gimnastyczne możecie jeszcze znaleźć w innych produktach „Sport & Fun”, ale przyda się ich więcej kiedy zgromadzimy odpowiednią liczbę zawodników, a chętnych będzie przybywać kiedy zobaczą dobrą zabawę! W tym komplecie po raz pierwszy pojawiło się frisbee i łyżeczki – podoba nam się, że są plastikowe – lekkie i bezpieczne w użyciu. Warto jeszcze zaznaczyć, że możecie skorzystać z przygotowanej przez wydawcę aplikacji na smartfona do pomiaru czasu.

Mamy nadzieję, że ta seria pozwoli rodzinie na ponowne odkrycie wspólnych zabaw na świeżym powietrzu, ponieważ dają one dużo radości, a niestety obecnie nasze pociechy spędzają dużo mniej czasu na podwórku niż my w ich wieku. Wykorzystanie produktu w przedszkolu czy szkole podstawowej to oczywista oczywistość. My proponujemy również do ogrodu, na działkę, czy do parku.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ALEXANDER.

Film: „Active” – unboxing

 

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!