Recenzja Klasera na znaczki Leuchtturm

Dzisiaj nietypowy wpis, aczkolwiek uważam, że bardzo potrzebny, ponieważ zachęca do fantastycznego hobby jakim jest kolekcjonowanie znaczków pocztowych. Na rynku możecie znaleźć kapitalne albumy na znaczki, ale nie tylko, także na monety, banknoty, a nawet widokówki!

Dawniej zbierało się dużo więcej niż obecnie, przypuszczalnie ze względu na niedobory, że wszystkiego brakowało, ale chomikowanie rozwijało zainteresowania i uczyło cierpliwości w dążeniu do celu, a także handlu zamiennego i ewentualnie negocjowania zakupu. Pamiętam, że dziadek za komuny stworzył całkiem pokaźny zbiór monet, znaczków nie tylko pocztowych, ale również do przypinania na ubranie. Porównywanie pocztówek z dawnych lat z tymi nowymi było rewelacyjnym doświadczeniem – jak to się wszystko zmieniło przez te lata…

Młodzież kolekcjonowała jeszcze w początkowych latach kolejnego ustroju – wtedy były to puszki, którymi zakryć można było całą ścianę w kanciapie na strychu, gdzie siedziało się na CB radio, ewentualnie odkładało się kapsle po butelkach z napojów chmielowych, a młodsze dzieci wymieniały się w szkołach podstawowych obrazkami samochodów i motocykli z gum „Turbo” oraz kolorowymi karteczkami z kalendarzyków do notowania.

Dzisiaj jednak filatelistyka, czyli najpiękniejsze i najbardziej klasyczne zbieractwo. Pokażemy wam klaser firmy Leuchtturm, w wersji „Basic” format A4, 60 stron, oprawiony w materiał skóropodobny, ale w całkiem przystępnej cenie. Albumy możecie otrzymać w kilku różnych, podstawowych kolorach – niebieskim, zielonym, czerwonym, czarnym.

Na 30 czarnych, mocnych kartach przechowywać możecie swoje skarby, my zaczęliśmy, ponieważ zebrało się troszkę znaczków z korespondencji biznesowej, ale takie hobby pozytywnie oddziałuje na całą rodzinę i znajomych, ponieważ dziecko może zachęcić bliskich i przyjaciół do wysyłania pocztówek, ze względu na znaczki właśnie.

Cała zabawa ze znaczkami to nie tylko zakup klasera, bo musimy jeszcze nad parą odkleić znaczek, potem po wyschnięciu wyprostować w jakiejś tęgiej księdze i dopiero zapakować do albumu, aby cieszył oczy w kolekcji. Oglądając zbiory dzieci dowiadują się wielu ważnych informacji o jubileuszowych wydarzeniach, słynnych osobach, a także poznają świat natury – kolekcje znaczków pocztowych z roślinami i zwierzętami. Warto wyszukiwać informacje o zilustrowanych obiektach, bo wiedzy nigdy dość.

Obecnie, kiedy cały świat stoi przed nami otworem i wysyłać możemy pamiątkowe widokówki ze wszystkich miejsc gdzie byliśmy, naprawdę warto przywozić znaczki, bo będą tylko zyskiwały na wartości – tym bardziej, że cała komunikacja przechodzi do świata wirtualnego, dzieci mało kolekcjonują, zatem po latach nie będzie wielu konkurencyjnych zestawów. Naprawdę świetna pasja, niezależnie od wieku, którą dzielić mogą rodzice z dziećmi, a to zbliża. A nuż pomoże nam powrócić do pięknej sztuki pisania listów i kaligrafii, czego gorąco życzymy.

Wracając jeszcze do klasera, proście o porządne opakowanie do transportu, bo pomimo kapitalnego wyglądu, jak stara książka, to brzegi mogą się zagiąć w trakcie doręczenia. Ten album jest klasyczny, ponieważ i zainteresowanie szacowne, pamiętajcie jednak, że możecie również na rynku wyszukać klasery w formie segregatorów. Z tej marki dostępna jest też wersja „Comfort” na białych stronach. Zabawy z filatelistyką będziecie mieli wiele, uciechy również, a do numizmatyki tylko jeden krok! Aktywność jak najbardziej kreatywna!

Film: „Klaser na znaczki Leuchtturm” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!