Ranking komiksów paragrafowych

Dzisiaj opowiemy wam odrobinę o naszych ulubionych grach paragrafowych, będzie to historia o komiksach, w których bohaterem jesteś Ty! Gry paragrafowe dla szerokiej publiczności wydaje „Foxgames”, gdyby nie oni wielu odbiorców nie miałoby pojęcia, co to za rodzaj produktu i jaka to fajna zabawa. Wcielamy się w postaci z opowieści obrazkowej, której kadry nie są jednak ułożone w poprawnej kolejności, zatem skaczemy po poszczególnych ilustracjach w zależności od wyboru odpowiedniej drogi bądź działania, przy okazji zbieramy ekwipunek, modyfikujemy statystyki naszej tożsamości i podejmujemy mniej lub bardziej moralne decyzje, a tajemnica lub motyw sam się wyjaśnia.

Wspaniały pomost pomiędzy graniem i czytaniem, zapraszamy do rankingu najlepszych gier paragrafowych od „Foxgames”. Zestawienie nie tylko dla miłośników gier fabularnych! Podążajmy za wskazówkami, odgadujmy zagadki, nie dajmy się zwieść na manowce, a przede wszystkim bawmy się dobrze! 

Porwanie” – najlepsza atmosfera, bo współczesna, całkiem realistyczna, przypominająca filmy o sektach i kultystach. Jedziemy do posiadłości rodem z pierwszego „Resident Evil”, aby zapłacić i odzyskać dziecko, a tu nagle wszystko się wali i zaczynamy eksplorację domostwa. Niewiarygodnie mroczny komiks, momentami można się przestraszyć, w szczególności jeśli zrobicie sobie nastrój – jakąś muzyczkę w tle, itp.

Cztery śledztwa Sherlocka Holmesa” – wydaje się najbardziej dedukcyjna i logiczna z całego zestawu, silnie odczujesz detektywistyczny klimat ze słynnych powieści. Była to jedna z pierwszych naszych gier paragrafowych i ciągle jest na topie, stosunkowo mało mroczna, zatem nawet rodzinna.

Wilkołak” – nie w pełni odpowiada nam system krążka, który obracamy w palcach, ponieważ trzeba wyłączyć na chwilę umysł, żeby przypadkiem nie oszukać, natomiast idea transformacji w wilkołaka i dokonywania wyborów, czy zachowujemy się po ludzku czy już jak pół-zwierzę jest świetna i wyjątkowa dla tej produkcji.

Your Town Twoje miasto” – bardzo ciekawa odsłona serii, ponieważ rozbudowana o tworzenie własnego miasta, którego zostajemy burmistrzem. Otrzymujemy mapkę, gdzie rysujemy plan wiochy, a kolejne rodzaje obiektów i nowi pracownicy to dobrobyt, ale również rozmaite kłopoty. Warto ze względu na ekonomię i urbanistykę oraz klimat westernowy.

Mystery” – naszym zdaniem najbardziej wesoła odsłona serii. Atmosfera parodiowania superbohaterów bardzo nam odpowiada i z niecierpliwością czekamy na kolejny tom tych przygód. Takie animacje lubimy wspólnie oglądać, a teraz również w nich uczestniczyć.

Łzy Bogini Nuwy” – piękne ilustracje i niesamowita azjatycka atmosfera. Wcielamy się w łowczynię nagród, a raczej przestępców. Prawdopodobnie najładniejsze obrazy z całego cyklu i świetny ekwipunek naszej bohaterki.

Magiczny rytuał” – bardzo udana historia, ponieważ zaczynamy po stronie zła, na usługach demona! W tej historii nie ma labiryntów czy specjalnie zagadek logicznych, jest za to etyka lub wręcz jej brak…, to zależy od uczestnika! Piękne ilustracje przypominające mroczną mangę to dodatkowy rzucony na gracza urok.

Zombie” – tutaj jest dużo bijatyki, za którą nie do końca przepadamy, bo wolimy decyzje, aczkolwiek gra musiała się znaleźć w zestawieniu ze względu na genialny pomysł, bo już na samym wstępie decydujmy się, czy będziemy chodzącym trupem czy żywym rozbitkiem, który musi cało uciec z miasta!

To jest napad!” – ciamajda próbuje obrabować stancję benzynową bossa, ostatecznie otrzymuje ofertę pracy – będzie robił włamy dla mafii i przy okazji nauczy się gangsterki. Klimat rodem z „GTA” i dlatego gra nam bardzo odpowiada.

Obserwując, w jakim tempie tworzą artyści z „Makaka Editions” już niebawem polski wydawca dostarczy nam kolejnych emocjonujących historii, na które i my z niecierpliwością czekamy! Świetnie też, że powstają kontynuacje, zatem każdy odnajdzie swoją konwencję i ukochane postaci, których tomy można będzie kolekcjonować.

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!