Recenzja gry Fit Sport&Fun

Powoli dopełniamy przegląd znakomitych gier ruchowych z serii „Sport&Fun”. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej jak się skacze w gumę i leci w kulki. Zabawy w sam raz do ogrodu czy działkę, chociaż rzucanie do kubeczków nada się również na imprezę.

Na zawartość pudełka kompletu „FIT” składają się: guma do deptania, para wielkich worków, w których skaczesz obunóż, cztery woreczki gimnastyczne, sześć kubeczków z piłeczkami, instrukcja. Produkt dedykowany jest dla dzieci w wieku od 5 lat, przynajmniej pary, bo to gry drużynowe i rywalizacyjne.

Zaczynamy od nowości, bo wielkie worki są rewelacyjne, ale już o nich wspominaliśmy, podobnie woreczki gimnastyczne. W tym tytule uwagę naszą angażuje głównie guma do skakania, bo ja nigdy z niej nie korzystałem, a także strzelanie do kubeczków, które kojarzy się z amerykańskich komedii i zakrapianych studenckich domówek.

Pierwsza zabawa, do której zachęcamy to rzut do celu piłeczką, trafić musimy do wnętrza kubeczka, dla utrudnienia możemy umieścić na głowie woreczek gimnastyczny. Inną formą wykorzystania tych rekwizytów jest strącanie wieży formowanej z kubków, najlepiej łącząc z dodatkową formą aktywności, chociażby biegami.

Duże worki wykorzystujemy przede wszystkim do wyścigów, w tym w zespołach, gdzie dzieci się wymieniają i kooperują, możemy również omijać przeszkody – mniejsze woreczki gimnastyczne.

A teraz serce produktu, chociaż ustawione nieco niżej, bo gumę zaczepiamy do wyboru – na kostkach, na kolanach lub na biodrach! W instrukcji rozpisano i znakomicie zobrazowano na schematach pozycje stóp na ziemi, na gumie lub pod gumą oraz przeskoki. Reguły jak skakać przez gumę dostosowano również do recytowania „wyliczanki”. Gumę można wykorzystać również do formowania okręgu – celu do rzutów piłeczkami, jeśli wolicie trafiać do „kosza” to celujcie w środek dużego worka, zabawa równie dobra.

Interesującym sposobem na użycie gumy jako paska łączącego zawodników jest konkurencja drużynowa „slalom”, wtedy jako ludzka „stonoga” omijamy przeszkody z ustawionych kubeczków.

Kolejny fantastyczny produkt w ramach serii! Wybrane zabawy będą podobne, bo i rekwizyty wspólne dla niektórych kompletów „Sport&Fun”, ale dzięki dołożeniu nowych – kubeczki z piłeczkami, guma – można wymyślić kolejne, bardzo udane konkurencje dla sporego grona zawodników.

Wszystkie zestawy idealnie sprawdzają się w ogrodzie za domem, działce, ale również wszelkich festynach dla dzieci, a wybrane zabawy możecie rozegrać w dużym pokoju, chociaż kiedy jest pogoda polecamy na wybiegu. Już niedługo wakacje – plażowanie, biwakowanie z grillem w tle, camping – te gry to najlepszy wybór na letni czas!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ALEXANDER.

Film: „Fit Sport & Fun” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!