Ranking gier o sporcie

Dzisiaj ranking gier o sporcie, ale nie mamy na myśli pozycji, z którymi tylko i wyłącznie ćwiczymy, bo równie ważna jest promocja sportu i ruchu, a także zainteresowanie dziecka informacjami odnoszącymi się do zgłębiania wybranej dyscypliny. Takich gier nie ma na rynku wiele, tym bardziej miło nam zaprosić i pokazać the best of sport w grach planszowych.

Wielka pętla” – najlepsza gra rodzinna odnosząca się do zawodów sportowych, a dokładnie do wyścigu kolarskiego. Zainteresuje nie tylko osoby kochające jazdę na rowerze, ale też lubiące budowanie przyszłej ręki gracza i poruszanie się po torze z wykorzystaniem lokalizacji zajmowanych przez przeciwników.

Sport & Fun” – rewelacyjna seria gier podwórkowych i klasowych, ponieważ do wykorzystania nie tylko dla rodziny! Wiele znakomitych rekwizytów – wielkich worków, do których wnętrza wchodzimy i skaczemy obunóż, opaski do wiązania się nogami pary zawodników, łyżki z piłeczkami, woreczki gimnastyczne, frisbee, skakanka, podkowy z westernów, mata z tarczą celu, guma do skakania, kubeczki i pewnie jeszcze inne drobiazgi, które nam teraz uciekły z głowy. Wszystko po to, aby ruch stał się znowu modny, bo dorośli biegają, a z aktywnością dziećmi bywa różnie…

Mount Everest” – wspinaczka wysokogórska to także sport, nie tylko rewelacyjne zainteresowanie i przyjemnie spędzony czas wolny. „K2” ta nagradzana gra, naszego rodaka, która pokazuje planszowe, strategiczne podejście do planowania i przebiegu wyprawy na najtrudniejszy technicznie szczyt świata. My testowaliśmy na kontynuacji, odnoszącej się do najwyższej góry globu.

Super forma” – produkt sygnowany przez gimnastyczkę artystyczną, w trakcie zabawy wykonujemy trening zaprezentowany w formie poszczególnych ćwiczeń pokazanych na kartach z podziałem na stopień skomplikowania stojącego przed nami wyzwania.

Kieszonkowiec futbolowy Hattrick” – jeśli myślicie, że znacie się na piłce nożnej, to ten quiz udowodni wam, jak wiele jeszcze nie wiecie! Cała seria jest świetnie zrobiona, ponieważ odpowiedzi to nie krótkie frazy lecz ciekawostki, gorąco polecamy, sprawdziliśmy na uczniach.

Znaj Znak Sport” – polecamy ten produkt nie tylko ze względu na wartości patriotyczne i pamięć historyczną odnoszącą się do polskiego sportu i wielkich osiągnięć gwiazd, o których dzisiejsze nastolatki mogą niewiele powiedzieć, a szkoda! W piłce nożnej stale odnosimy się do naszych orłów i pamiętnego „meczu na wodzie”, a byli też inni znani, zacni! Ciekawe chociażby, czy młodzi ludzie wiedzą jeszcze skąd wziął się słynny gest Kozakiewicza… Mechanika z „Dobble”, więc jest wesoło i przyjemnie.

Donkey Derby” – może wstawiona tutaj odrobinę na siłę, ale nawiązuje do jeździectwa i wyścigów koni na torze, zatem na prawie, a warto ją promować, bo u nas niedostępna. Pozycja, która w pierwszej odsłonie rekomendowana była do „Spiel des Jahres” i zasłużenie! Jest to połączenie gry wyścigowej z hazardową. Można śmiało bawić się z rodziną, ponieważ konie zastąpiono osiołkami, żeby było mniej pokerowo i bardziej zabawnie. Wyrzucamy ściankę dla każdego ze zwierzaków, a w czasie gry obstawiamy zakłady swoich liderów, którym przypisujemy najlepsze wyniki.

Rurka wodna” – aktywność i zdrowy ruch to nie tylko dyscypliny sportowe, to także wygłupy na basenie i to, co dzieci kochają najbardziej, czyli zjeżdżalnie wodne. W tej grze tworzymy swoje własne zjazdy w parku wodnym. Kolorowa, wesoła gra kafelkowa dla całej rodziny.

Sportostworki” – gra dla najmłodszych promująca sport i ruch, w której naśladujemy czynności wykonywane przez sportowców w wybranych dyscyplinach, z wyraźnym zaakcentowaniem lekkoatletyki, a także wyszukujemy sportowców – stworki na planszy, bo to udana pozycja dla młodszych dzieci.

Założysz się” – w trakcie zabawy sporo ćwiczymy – od gimnastyki po cyrkowe akrobacje z rekwizytami. Tytułowe zakładanie się i związane z nim ryzyko tylko podnosi emocje. Na rynku możecie zakupić kilka wersji tej gry, w tym typowo imprezową.

Roll & Wall Wspinaczka” – gra o wspinaczce skałkowej oparta na kościach. Klimatyczna pionowa ściana na planszy głównej, jeszcze lepsze osobiste plecaki graczy, w których gromadzimy osprzęt. Dla wszystkich uprawiających ten arcyciekawy sport i kochających film „Free solo” produkt koniecznie do przetestowania.

Fish Fish 3 Games Ludattica” – gra o łowieniu rybek na magnes dla najmłodszych dzieci, widowiskowa, ponieważ piękna i ogromna, a przy tym mocno zajmująca nasze pociechy. Wędkowanie nie tylko w tym wydaniu jest bardzo odprężające.

Przełom Dunajca” – w ramach „Turystycznych gier planszowych”, czyli nawiązujących do naszych polskich szlaków i atrakcji, w wykonaniu wodoodpornym i ekologicznym – kamyki i drewno. Coś mega oryginalnego i naszym zdaniem atrakcyjnego.  

Prawdopodobnie powinien tutaj znaleźć się jeszcze tytuł „Bolidy” – dla fanów Roberta Kubicy i wyścigów Formuły 1 ze ślicznymi miniaturkami, swego czasu pozycja rekomendowana do „Spiel des Jahres”, ostatnio wydana u nas w kraju, aczkolwiek przez nas nie sprawdzona…

Przed blokiem” – to karty instruktażowe, nie sama gra! Natomiast nie mogliśmy przejść obok tego produktu obojętnie, ponieważ w przystępny sposób promuje i uczy o zasadach rozgrywek podwórkowych. Każdy nauczyciel wychowania fizycznego i rodzic ceniący sobie zabawy ruchowe powinien posiadać te karty w domowej biblioteczce.

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!