Recenzja gry Elekt Memo Cube

Miło nam zaprezentować nowego wydawcę na naszym rynku – „What The Frog” z siedzibą w Gdańsku. Wystartowali z własnym projektem, który to wy wsparliście! Ich pasją poza grami planszowymi są dobre książki i długie podróże, czyli jak u większości z nas. Bazowy produkt to „Elekt”, ale dzisiaj przedsmak wielkich emocji, zatem prezentacja ilustracji w grze pamięciowej „Elekt Memo Cube”.

Elekt Memo Cube” przyciąga wzrok przede wszystkim ilustracjami za które odpowiada Katarzyna Malinowska. Podobne sceny wyobrażaliśmy sobie czytając „Bastion” Stephena Kinga czy też „Metro 2033” Dmitry Glukhovskyego, ale jest tu też coś więcej niż skażenie po atomowej apokalipsie – smoki niczym z „Gry o tron” Geogrea R.R. Martina czy nawet roboty z „Wojny światów” H.G. Wellsa.

Na obrazach widzimy tajemniczych wędrowców ubranych w skóry i maski przeciwgazowe, naukowców-filozofów i medyków-laborantów, monstra z fantasy i piekła rodem, zrujnowane światy w tle, niewolników jakby z obozów pracy lub eksterminacji, a nawet biblijnego anioła czy mitologicznego cerbera, pojawia się również władca marionetek pociągający za swe sznurki. Myśli krążą wokół problematyki egzystencjalnej, szeroko rozumianej wolności, starcia cywilizacji. Chce się powiedzieć, wrażenie mocniejsze niż tylko efekt memo.

Percepcja płata nam czasami figle i halucynuje. Efekt gry jest na tyle sugestywny, że w rezultacie i skutkiem czego, początkowo w recenzji pojawiła się literówka! „ELEKT” – zatem nawiązując do H.P Lovecrafta, na progu czai się pretendent do władzy, chociaż oficjalnie jeszcze nie objęto stanowiska. Wiadomo już, że będzie się działo! Czyżby „House of Cards”?

Pozycja spakowana w małym sześcianie, który możecie spróbować zamknąć w dłoni – niewiele wam zabraknie. Kafelki są twarde, z zaokrąglonymi rogami, zatem bezpieczne również dla młodszych użytkowników, matowe – nas to cieszy, ponieważ jest spokojniej przed oczami i światło nie odbija się podczas filmowania. Połączenia płytek występują w pionie i poziomie, co jest bardzo atrakcyjne, ponieważ oryginalne w grach typu memory.

Zasady gry standardowe dla tego rodzaju produktów rozwijających zapamiętywanie, a więc tworzymy zakryty układ i poszukujemy pasującej pary, która w tym przypadku nie jest identyczna, ale tworzy razem spójny obraz. Jeśli trafimy, zabieramy dwie płytki i szukamy dalej, jeśli się nie udało – kontynuuje następny gracz.

Śliczna gra, która wzornictwem ukazuje głębię prezentowanego mrocznego uniwersum. Bawiąc się z tym produktem zastanawiasz się nad „Elekt” – co będziesz tam robić, z jaką grozą się zmierzysz i jak przetrwasz? A technicznie – czy sposób gry będzie angażował, okaże się sprawiedliwy dla wszystkich i dopasowany do atmosfery, która już nam się bardzo podoba!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy WHAT THE FROG.

Film: „Elekt Memo Cube” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!