Ranking gier z rysowaniem

Zapraszam do zapoznania się z grami, o których śmiało można powiedzieć, że są najbardziej artystyczne w waszym, czyli uczestników rozgrywki wykonaniu! Oto ranking gier z rysowaniem, w których kreślimy linie, czy też całe kompozycje. Nie uwzględniamy tutaj tytułów do nauki pisania, ponieważ nie piękna kaligrafia czy też edukacja wydaje się być celem, a kreatywna rozrywka angażująca we własną pracę twórczą i sztukę.

Pierwsze gry to kalambury, ale takie nie tylko do demonstrowania hasła za pomocą ruchów ciała i gry aktorskiej lecz obrazów.

Inspektor Tusz” – zaczynamy od niej, ponieważ ofiaruje wiele interesujących możliwości! Innowacyjne są okulary i barwa pisaka, której nie widać przez starannie dobrane szkła, zatem w zależności od wyrzuconej ścianki kości – rysownik bądź drużyny rozpoznają kompozycję tylko poprzez śledzenie ruchów ręki i dłoni trzymającej pisak, co jest bardzo wesołe i odkrywcze dla tego typu gier.

Kalambury Gierki Małżeńskie” – kontynuacja serii „Gierki Małżeńskie”, zatem jesteśmy w rysunkowym świecie, ale intymnym, należącym do pary, bo o miłość przecież tutaj chodzi, o emocje zakochanych i dobrą zabawę we dwoje. Czy zdołasz narysować jak Andrzej Mleczko?

Kolejowy szlak Ognista Czerwień” – HIT ostatnich miesięcy, gdzie w trakcie rozgrywki rysujemy sieć łączącą trasę kolejową z autostradą. Im więcej wyjść szynowych i drogowych uda nam się połączyć ze sobą, a przy okazji zagospodarować centrum i stworzyć długi pojedynczy ciąg komunikacyjny każdego rodzaju, tym wyższe noty zdobędziemy. Kłopot w tym, że to ścianki kostki dostarczają nam budulca, czyli wzorów do wstawienia, czytaj przerysowania gdzieś na planszy. Zabawa wchodzi na wyższy poziom kiedy wybuchają wulkany i pojawia się grad meteorytów, bo z kroplami ma niewiele wspólnego!

Szalona misja” – platformówki z automatów przeniesione do gier planszowych – unikalna mechanika, gdzie rysujemy ścieżkę na folii patrząc z oddali na za moment przemieszczany świat, a następnie dopiero przykładamy do ilustracji przezroczystą szybkę i zgarniamy wszelkie bonusy lub okazuje się, że mamy problem z dopasowaniem i nasz bohater zaczyna mieć pod górkę ze swoją misją. Nagrody dla tego produktu nie były dla nas zaskoczeniem, bo dzieci są nim zachwycone.

Winnica” – rysujemy ścieżkę z winnicy do krzaków winogron, w każdym kolejnym ruchu nasze zbiory powinny być wyższe niż wcześniej, w przeciwnym przypadku nie otrzymujemy punktów. Możemy rysować ścieżki nie połączone z poprzednimi bądź kontynuować już gotowe, cztery żółte karty kończą daną kolejkę i losujemy kolejną startową winnicę.

Captain Sonar” – symulator łodzi podwodnej, w której każdy ma do wypełnienia określone role, od sterowania, przez nanoszenie uszkodzeń i uruchamianie broni po sonar, czyli podsłuch wrogiej drużyny. Nie mamy tej gry, a przyznam, że chcielibyśmy, tylko lepiej działa przy większym składzie i w czasie rzeczywistym, kiedy wszyscy wrzeszczą po sobie, stąd czekamy na lżejszy „Sonar” – uproszczony w obsłudze i dla rodziny, a już niedługo od „Foxgames”. Połączenie gry z kreśleniem trasy ze strzelaniem jak w „Statki” („Okręty”). Zapowiada się gra roku.

Pictomania” – rysujesz i jednocześnie odgadujesz cudze hasło wylosowane kostką z szerszego spisu. Gra bardzo dynamiczna, bez prezentowania się na forum publicznym, które nie każdy lubi, warta polecenia na imprezę.

Podaj dalej” – coś na wzór głuchego telefonu, ale w wersji rysunkowej, gdzie każdy kolejny obrazek nawiązuje do nowego opisu, można bawić się z punktacją, ale generalnie nie chodzi tu o noty tylko o ubaw ze zniekształceń w komunikacji międzyludzkiej w trakcie wędrówki notesów.

Treasure Island” – gra o poszukiwaniu skarbu z kartografią w tle, z rzeczywistym kreśleniem przyrządami z geometrii matematyki czy też nawigacji po mapie, ze zwodzeniem korsarza i eksploracją wyspy przez zachłannych kamratów. Maksymalnie klimatyczna, bo piracka i z gorączką złota, a także, co cieszy – już niedługo u nas w kraju od „Rebel”. Udane połączenie blefowania z kreśleniem i obliczeniami – pomiarami terenu. Zdaje się, że będzie bestseller dla rodziny.

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!