Recenzja gry Fast Sport&Fun

Szybciutko o ostatniej pozycji wchodzącej w skład bestsellerowej serii „Sport&Fun”, dzięki której współczesne dzieci mogą bawić na podwórku podobnie, jak robiliśmy to my kiedy jeszcze chodziliśmy do szkoły podstawowej. Forma zależy od diety, ale również fizycznego wysiłku, który wkładamy w ruch – najlepiej aktywność na świeżym powietrzu!

Widzieliście już „X-game”, „Uni”, „Strzał w 10”, „Run”, „Fit”, „Active”, „Play”, była też gra planszowa do aerobiku w domu „Siódme poty”. „Fast Sport&Fun” domyka znakomitą serię. Te gry to nie tylko aktywność w ogrodzie za domem, na ogródku działkowym, na plaży czy podczas przechadzki po parku, wybrane konkurencje śmiało rozegracie w dużym pokoju we własnych mieszkaniach. Nam zdarzyło się bawić na korytarzu w niepogodę i też było super.

Fast Sport & Fun” to komplet, na który składają się następujące rekwizyty: 4 łyżki i piłeczki, para worków do skakania, skakanka i frisbee oraz instrukcja opisująca przykładowe wykorzystanie produktów. Najwięcej miejsca zajmują oczywiście worki i frisbee, reszta tak na dokładkę, ale też miło, ponieważ wyścigi z łyżeczkami przypominają nam wesołe konkurencje sprzed wielu lat, kiedy pędziło się z jajkiem na stołowej łyżce wyciągniętej z kuchni. Nostalgia, ona również buduje klimat tej gry, pomimo że nie każdy wuefista był fajny. Bawimy się w parze i z dzieckiem w wieku od 5 lat.

Konkurencja z łyżkami i piłeczkami to bieganie z trzymaną na chochli kulą. Kiedy zawodnik pokona dystans przekazuje rekwizyty kolejnemu z drużyny. Inny wariant polega na przenoszeniu piłeczek w parze – tutaj trzeba się zgrać, aby iść równo. Podczas kolejnej z zabaw dodatkowo musimy wejść do dużego worka ciągle jeszcze trzymając łyżeczkę w dłoni – to już bardziej ambitne wyzwanie jak zaaplikowanie syropu małemu dziecku bez rozlewania. Rozgrywać można również sztafetę, tutaj zamiast podawania sobie pałeczki, przekazujemy piłkę.

Z frisbee korzystamy na podwórku, ponieważ potrzeba wiele miejsca, aby oddać rzut. Krążek wiruje wokół własnej osi, po jego złapaniu podajemy dalej – przy większej liczbie uczestników polecamy wcześniej ustalić kolejność.

Skakanie na skakance to wspaniała aktywność i nie tylko dla pojedynczej osoby, ponieważ możemy się wymieniać lub kiedy inni trzymają linkę – skakać z partnerem. Na samym początku warto podskakiwać nisko i wolno, a wraz z nabytą wprawą przyspieszać. Z użyciem skakanki możemy pokonać slalom, również każdy po kolei w ramach partnerstwa w zespole.

Taniec Limbo” kojarzony z wakacyjnym odpoczynkiem i zabawami integracyjnymi to obniżanie linki pod którą przechodzimy. Po dotknięciu częścią ciała zamieniamy się miejscami z trzymającym poprzeczkę.

W dużych workach nie tylko skaczemy mając złączone obie nogi, ale możemy również okrążać przeszkody – piłeczki lub celować nimi do wnętrza worka.

Wszystkie rekwizyty z produktów w ramach serii warto wymieniać między kompletami i organizować własne zabawy – mamy tutaj duże pole do popisu, bo i gadżetów jest całkiem sporo, a na końcu każdej instrukcji jest miejsce na własne notatki.

Zabawy plenerowe kiedy pogoda dopisuje to bardzo atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu. „Sport&Fun Fast” idealnie nadaje się jako aktywność dla większej grupy zawodników, ponieważ uczy gry w zespole i współpracy jednostek. To najlepszy sposób, aby nakłonić dzieci do ćwiczeń poprzez zabawę, a naśladowanie rówieśników i drobna rywalizacja mocno angażują i wywołują gorące emocje. Sprawdzi się podczas zabaw urodzinowych młodszych dzieci, bo buduje fantastyczne relacje. Życzymy wam wielu rewelacyjnych wspomnień i dobrej zabawy, która zbliża.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ALEXANDER.

Film: „Play Sport & Fun” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!