Ranking gier wydawnictwa Tactic Games

Dzisiaj przyjrzymy się bliżej bestsellerom, które oferuje „Tactic Games”, wybrane tytuły były nominowane do „Spiel des Jahres” oraz wygrywały „Mensa Select”, warto zatem wiedzieć, co jest naprawdę znakomite w ich ofercie!

iKnow” – jest jedną z najciekawiej skonstruowanych na rynku pozycji typu quiz! W trakcie zabawy jesteśmy naprowadzani na rozwiązanie poprzez coraz dokładniejsze podpowiedzi, a emocje stale rosną również za sprawą hazardu – obstawianie trafności odpowiedzi uczestników rywalizacji. Pytania nie należą do prostych, naprawdę wiele się nauczycie!

Emojito” – kapitalna pozycja dla całej rodziny, którą wykorzystać można do rozwoju inteligencji emocjonalnej dziecka. Uczymy się identyfikować uczucia i je okazywać poprzez mimikę twarzy i dźwięki. Fantastyczne wprowadzenie do gry aktorskiej. Ilustracje na kartach idealnie ukazują cechy rozpoznawcze każdej z emocji.

Loopin’ Louie” – jedna z najlepszych w historii gier zręcznościowych dla dzieci. Samolot porusza się na wysięgniku i strąca krążki z wizerunkami kurczaków z dachów kurników. Naszym zadaniem jest wybicie maszyny ponad własne gospodarstwo. Wyśmienite akrobacje pilota robią piorunujące wrażenie, a manipulacja katapultą silnie angażuje.

Gold Armada” – świetna gra uznanego projektanta w klimatach piratów. Zarządzamy ryzykiem poprzez przerzucanie lub odstawienie odpowiedniej grupy wysokiej jakości kości, a celem jest zdobycie złotych monet za odpowiednie sekwencje symboli na ich ściankach. Piękna plansza nikogo nie pozostawi obojętnym na walory tej gry.

Alias Kobiety vs Mężczyźni” – quiz, w którym zamieniamy się rolami, bo teraz panowie odpowiadają z typowo damskiej tematyki, a panie zmierzą się z raczej męskimi pytaniami. Elegancko oprawiona w czerń i biel gra, która idealnie nadaje się na imprezę w mieszanym gronie.

Założysz się” – to nie jest standardowy quiz z pytaniami, bo tutaj bierzemy udział w karkołomnych konkurencjach – od ćwiczeń fizycznych do akrobatyki z wykorzystaniem rozmaitych gadżetów typu łyżka i jajko! Do tego oczywiście zakłady, czyli finalnie zwykłe odpytywanie to przy tym nuda!

Coral Reef” – trochę napaćkana plansza ukazująca rafę, ale takich ślicznych miniaturek morskich stworzeń prawdopodobnie nie znajdziecie w żadnej innej grze. Każde znajome dziecko, które w to grało wyprosiło potem grę jako upominek na rozmaite okazje – maluchy to kochają i rozwijają spostrzegawczość w trakcie dobrej zabawy!

Classique Kalaha”, znana też jako afrykańska „Mankala” – klasyczna gra logiczna z kanonu, która polega na odpowiednim rozkładaniu kamieni w dołkach. Świetne szklane kamyczki, drewniana plansza i metalowa koperta – jakość wykonania powala, a rozgrywka wręcz uzależnia!

Touche” – cudowne połączenie gry planszowej z klasycznymi kartami, które wydajemy, aby tworzyć na płaszczyźnie odpowiednie wzory. Inteligentny wybór dla miłośników gier mocno abstrakcyjnych, jak „Sequence”.

Mikołajek” – zamyka nasze zestawienie, może trochę na wyrost, bo bazując na popularności książek Rene Goscinnego, ale tutaj naprawdę czuje się atmosferę ze szkolnej ławki czy podwórka, gdzie spotykają się uczniowie i kwitnie handel kulkami. Warto, nie tylko z powodu ilustracji, a dla miłośników serii – koniecznie!

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!