Ranking gier wydawnictwa Egmont

Wydawnictwo „Egmont” starannie dobiera gry w ofercie i najczęściej są wysoko przez nas oceniane. Zapraszamy was do zapoznania się z rankingiem najlepszych gier tego wydawcy. Lista bestsellerów w różnej kategorii wiekowej, jednak każda z tych produkcji pozostała w domowej kolekcji i cieszy okazyjnie na stole.

Pędzące żółwie” – rozpoczynamy od wielkiego HITu, kapitalnej gry rodzinnej, w której poruszamy się na skorupach konkurencyjnych żółwi ukrywając własną tożsamość. Wydając karty ruchu przemieszczamy zwierzaka wraz z pasażerami na gapę, czyli całą jego nadbudówką, kto pierwszy dotrze do mety wygrywa rywalizację. Znajdziecie również inne wyścigowe gry z tej serii, z których najbardziej przypadły nam do gustu ślimaki.

Concordia” – gra raczej dla starszych odbiorców, w której rozwijamy swoje wpływy w Cesarstwie Rzymskim – jest więc ekspansja i zakładanie nowych kolonii, produkcja w określonych prowincjach i mądre gospodarowanie, a wszystko łączy interesująca mechanika zarządzania kartami na ręce i panteon starożytnych bóstw związanych z końcowym punktowaniem. Elegancka, śliczna gra.

Ganges” – to jedna z najładniejszych gier na naszym runku, atmosfera dalekiego orientu, a ściśle Indii! Zarządzamy zestawem kolorowych kości oraz kafelkami, z których układamy naszą rezydencję. Należy mądrze zaplanować przychody z targowisk oraz pamiętać o rozbudowie prestiżowych budynków, ponieważ oba wskaźniki docelowo muszą się minąć.

Ewolucja” – jeśli poszukujecie rozgrywki z negatywną interakcją to ta gra należy do naszych ulubionych, tutaj po prostu siebie zjadamy! Każde zwierzątko wyposażyć możemy w określone cechy – od mięsożernego drapieżcy skaczącego po drzewach czy polującego w grupie, ewentualnie atakującego z zasadzki, po ukrywającego się w norce roślinożercę, który korzysta z cudzej ochrony i rozmnaża się na potęgę. Najlepsza na rynku gra o zachowaniu dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku.

Ubongo 3D” – rewelacyjna gra logiczna naszego rodaka, w której układamy zestawy trójwymiarowych puzzli zapełniając pola na planszach o różnym poziomie skomplikowania – każdy podkład zapełnić należy klocuszkami o podwójnej wysokości i w ramach obrysu kształtu. Sporo kombinowania, ale łatwo dopasować zaawansowanie łamigłówki. Wysoka jakość wykonania!

Duuuszki” – gra rozwijająca spostrzegawczość, ale również kontrolę emocji i tempo reakcji u dzieci. Należ chwycić obiekt identyczny z widocznym na ilustracji karty lub nie mający ani jednej cechy wspólnej, przy czym jeden z nich będzie ukryty pod czapeczką – kubeczkiem, którą w zależności od rozwiązania przenosimy z komendą głosową lub w milczeniu. Uczy bycia uważnym jak mało która gra!

FITS” – klasyczny „Tetris” ożywa na nowo! Na rampach zakrywamy klocuszkami coraz wyższe przestrzenie tworząc kolejne linie układanki, natomiast budulec nie zawsze jest dopasowany, a wybrane miejsca lub ich pary pozostając odkryte przynoszą lub częściej – ujmują punktów. Bardzo fajna i szybka gra, wyjątkowo prosta do nauki.

Torres” – tworzymy na planszy zamki, których podstawa i wysokość przynoszą nam punkty, poruszamy się na większe odległości używając krużganków stawianych włości, zajmujemy wysokie wieże, żeby zwiększyć mnożnik. Mądra gra, podczas której planujemy na wiele kroków do przodu, ale też uczymy się wykorzystywać cudze osiągnięcia do realizacji własnych celów.

Inspektor Tusz” – oryginalne kalambury, które zastąpić może wszystkie inne w kolekcji, bo tutaj tworzymy piękne obrazy, których nikt nie widzi! W zależności od wylosowanej ścianki na kości – kontury ukazują się jedynie rysownikowi, odgadującym hasło lub żadnej ze stron.

Nogi stonogi” – rozbudowujemy stonogę o kolejne fragmenty jej długiego ciała, a kolorowe buciki uzależnione są od wyników na ściankach kości – gra rozwija u przedszkolaka umiejętność podstawowego liczenia, rozróżniania barw, jest też wariant z podbieraniem obuwia, który przedłuży żywotność produktu.

Trexo” – kółko i krzyżyk na klocuszkach, które możemy ustawiać piętrowo! Piękne wykonanie, ponieważ elementy nie są zrobione z tektury, a dodana przestrzeń gry sprawia, że jest ona bardziej złożona i wymaga więcej myślenia oraz planowania, a także bycia uważnym.

Pentago”- celem jest ułożenie linii z pięciu identycznych kulek, dokładamy je pojedynczo, a następnie obracamy daną ćwiartkę. Są też wersje dla większej liczby graczy, dla miłośników gier logicznych – absolutny TOP!

Potwory w Tokio” – bijatyka w klimatach starcia słynnych japońskich potworów na wór „Godzilla” – zarządzamy kośćmi, bo to z nich wynika siła ataku, gromadzenie energii, regeneracja życia, ale korzystamy również z kart rozwijających nasze monstra. Super gra jeśli jest nas więcej i wszyscy jesteśmy nastawieni przede wszystkim na ofensywę.

Dzielne myszki” – to powinna być jedna z pierwszych gier rodzinnych z torem i kostką, ciągle jednak atrakcyjna, gdyż poza standardowym liczeniem pól i oczek dziecko uczy się zarządzania ryzykiem – większe kawałki sera zdobyć można na późniejszych etapach wyścigu, ale goni nas głodny kot. Świetne wykonanie pionków w drewnie.

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!