Ranking gier imprezowych

Dzisiaj gry imprezowe, takie nadające się na party! Pozycje, które zamieszczamy na tej liście nie są specjalnie skomplikowane, ponieważ nie mamy czasu na tłumaczenie zasad, chcemy zabawić gości. Ważne również, żeby rozgrywka była przyjemna, kiedy bierze w niej udział większa liczba osób i żeby nie było przestojów, bo czekanie na innych nudzi i męczy.

Zaczynamy od gry „Tajniacy” w podstawowej wersji. Dzielimy się na zespoły, które muszą wskazać agentów ukrywających się pod pseudonimami. Jedna z osób widzi rozwiązanie układu i naprowadza podając liczbę kafli i hasło słowne łączące je ze sobą. Unikamy egzekutora, czarnego jegomościa, który zakończy starcie naszą przegraną.

Dixit Odyseja” – wykładamy karty podszywając się pod odpowiednie hasełka innych graczy, za poprawne wskazania na nasze obrazy otrzymujemy dodatkowe noty. Punkty otrzymujemy też za wybranie poprawnej karty przeciwnika, ale jeśli któryś z graczy popełni pomyłkę – hasło nie może być zbyt łatwe!

Szeryf z Nottingham” – fantastyczna gra do rozmawiania, w której cały czas blefujemy, ale również negocjujemy i przekupujemy szeryfa. Tutaj przemycamy w sakwach kontrabandę, próbujemy opłacić stróża prawa i zachęcamy do przeszukania kiedy transport jest legalny.

Mysterium” – u nas znana w wersji okrojonej dla mniejszej liczby graczy znanej pod nazwą „Tajemnicze domostwo”. Gra, w której wskazujemy jako duch kto zabił, czym i w jakiej lokacji, natomiast w „Misterium” jest lepiej dopracowana szata ilustracyjna, zegar, klaser na karty i kule astrologa, a także medium więcej, bo to oczywiście gra kooperacyjna.

Jungle speed” – ścigamy się do totemu, którego należy chwycić kiedy wyłożone są dwie identyczne karty, pojawiają się również karty zmieniające bieżącą regułę. Dynamiczna, wyzwalająca energię gra, trzeba tylko uważać kiedy gracie z dzieckiem, żeby nie chwycić za mocno.

Jenga” – rewelacyjna gra o budowaniu wieży, w której wyciągamy klocek z podstawy i przekładany do góry, osoba, która przewróci konstrukcje przegrywa. Banalna, ale wciągająca i wesoła.

Inspektor Tusz” – najlepsza gra typu kalambury, w której oczywiście rysujemy, ale używamy specjalnego tuszu i okularów, Zdarza się, że rysujący nie widzi własnej kreski, ale także, że to odgadujący domyślają się formy kompozycji jedynie po ruchu dłoni prezentującego hasło. Super zabawa.

Dobble” – bestsellerowa gra na spostrzegawczość i refleks dla małych solenizantów i ich gości, w której rywalizujemy wskazując symbol łączący karty. Ogrom wariantów i proste zasady zachęcają do zabawy.

Taboo” – prezentowanie hasełka bez użycia kluczowych wskazówek nie jest łatwe, ale tym weselej i ciekawiej dla uczestników zabawy. Dobra gra słowna, trzeba gimnastykować język i wykazać się kreatywnością w podejściu do tematu.

Imago” – gra dla wszystkich, którzy wstydzą się ze względu na brak umiejętności rysowania czy też demonstrowania, bo nie każdy lubi grę ciałem i pokazywanie. Tutaj otrzymujemy przezroczyste karty z gotowymi obiektami, które służą nam do prezentacji hasła i tez jest super, a przy tym czujesz się komfortowo.

Koncept” – prezentujesz hasło rozbijając je na drobne części składowe i wskazując odpowiednie kategorie na planszy. Interesująca gra łącząca gry quizowe z logicznymi.

Kraina snów” – opowiadanie snów w oparciu o podpowiedzi dobrych duszków, ale także zakłócenia, które wprowadzają diabliki. Rozmawiamy w oparciu o przepiękne ilustracje.

Podaj dalej” – głuchy telefon, w którym podajemy sobie notesiki i na zmianę w oparciu o wcześniejszy rysunek i jego nazwę identyfikujemy pierwowzór. Każdy kolejny opis i obrazek będą odbiegały od wcześniejszych, prezentacja i zgadywanie są bardzo wesołe, możemy bawić się z punktami.

Sabotażysta” – budujemy tunele kopalni, żeby dokopać się do złota na którejś z dalej wyłożonych kart, natomiast są też tytułowi szkodzący, który sabotują naszą pracę, ponieważ ich celem jest wyczerpanie się kart przed dotarciem do skarbu.

Bang” – prawdziwa strzelanka, w której pojedynkujemy się na rewolwery, jest tutaj ukryta tożsamość – zwolennicy szeryfa i jego wrogowie, a także renegat, który chce wykończyć zbirów, a potem i szeryfa. Warto wybrać wersję kościaną, ponieważ jest wygodniejsza w użyciu i szybsza.

Potwory w Tokio” – pięknie zilustrowana gra o potworach w stylu „Godzilla”, gdzie atakujemy przeciwników, leczymy się, zdobywamy punkty, ładujemy energię. Zdobywamy usprawnienia, korzystamy z lokacji w Tokio, gdzie każdy może nas zaatakować, ale również my wszystkich naraz!

Maskarada” – ukryte tożsamości i ich umiejętności, nieustannie zmieniające się role wynikające z przemieszczania kart, genialne ilustracje przypominające bal kostiumowy, teatr czy festiwal w Wenecji, kwestionowanie i podszywanie się pod postacie.

Wilkołaki” – gra z ukrytymi rolami, gdzie należy odkryć i przepędzić wilkołaka, zamykanie oczu, budzenie się w nocy i wykonywanie akcji – podglądanie kart i zamienianie miejscami, cały szereg postaci. Jest muzyka i klimat pięknych ilustracji. Gra na tyle dobra, że kolejne jej modyfikacje ciągle są nominowane do licznych nagród – nawet teraz do Spiel de Jahres!

Klub detektywów” – najnowszy wynalazek autora „Tajemniczego domostwa”, zbliżony wyglądem do „Dixit”, wszyscy poza jednym graczem wyciągają karty do podanego w notesiku hasła, aby nie zdradzić swojej tożsamości i zdobyć punkty agent musi się kierować ich obrazami i wykładać podobne. Warta uwagi gra, bo mało jest dedukcji dla rodziny z dziećmi, tu od 4 osób.

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!